Що відбувалося у закладах культури

опубліковано: 2018.05.08 | Коментарів: 0 | Переглядів: 115
 

У Грабівськім НВК (спільно з НД) відбулася концертна програма до Дня Матері "Мамо,матусю моя". Віршами та пісеньками вітали своїх матусь учні молодших класів. Шкільний вокальний колектив виконав кілька пісень про маму та Україну. Дивували своїми піснями фолькнорнийколиктив НД, та пісню про "Червону калину" виконали сестрички Будник з Цендрою Кароліною. Ведучими програми були Сніжана Костів та Наталія Тимків. З привітанням та словами подяки виступив директор школи В.В.Шкутяк

Уже вдруге за останню декаду відбувалися вебінари у Калуській центральній районній бібліотеці. Організаторами  таких семінарів-практикумів є обласна універсальна наукова бібліотека ім.І.Франка. Тема заняття: «Впровадження Універсальної десяткової класифікації у роботу бібліотек».

Програма вебінару передбачала розгляд таких питань: науково-методичне забезпечення упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек; загальна та спеціальна методика систематизування за УДК – особливості застосування в сільських бібліотеках; тощо. Було виконано домашнє завдання по складанню бібліографічних описів, визначено індекси УДК за наданими таблиця зіставлення УДК - ББК. Під час живого спілкування з бібліотечними фахівцями області вивчалися складні приклади та надавалися професійні консультації щодо роботи з новою системою класифікації фондів бібліотек. У вебінарах прийняли активну участь працівники відділу комплектування фондів районної централізованої бібліотечної системи, відділу обслуговування районної бібліотеки, інформаційно-бібліографічного відділу та методисти ЦРБ.

У бібліотеці-філії с. Кропивник була відбулася дискусія «Насилля в сім’ї, як соціальна проблема». Організатори прагнули пояснити молодим користувачам бібліотеки, як боротися з насильством у родині та навчити захищати свої інтереси в сім’ї. Завідуюча бібліотекою Наталія Русановська розповіла про види домашнього насильства за визначенням Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», який Верховна Рада України ухвалила 2001р. А також про ознаки насильства, які можуть відбуватися над дітьми. Бібліотекар Юлія Лесів презентувала присутнім викладку літератури «Зупини насильство – Захисти себе!».

Бібліотека-філія с. Підмихайля запросила всіх бажаючих на зустріч-діалог «Хай оживає істина проста: людина починається з добра». Мало хто замислюється над тим, що людина зробила для вас добро просто так, і не чекає нічого взамін. Зараз далеко не всі допомагають незнайомим або малознайомим людям, які потрапили в біду. Тому щирий прояв доброти здається чимось надприродним. Саме про добро, як вияв людської душі спілкувались присутні з завідуючою бібліотеки Богусевич Ганною Петрівною. Вона розповіла історії, в яких вияв добра та добрі вчинки впливають на хід всього життя героїв. Активними в ході діалогу були читачі - учні Підмихайлівського НВК.  Ілона Візінська читала дуже щиру поезію про добро. Учасники зустрічі поділились своїми добрими безкорисливими вчинками. Діалог відбувся в приємній атмосфері і спонукав усіх до глибоких роздумів.

Бібліотекою-філією с.Томашівці №2 було організовано екологічну толоку «Береги річки Болохівки». В даному заході взяли участь: Вероніка Сикуринець, Соломія Кухар, Ліза Кози, Ірина Самардак, Наталія Грабарська, Тетяна Семен та інші, які з завзяттям прибирали берег рідної їм річки Болохівки, а на завершення милувалися природою та навколишньою чистотою і, звичайно, зробили еко-селфі «Чари рідного села».

 

«Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам'ять» - під такою назвою в бібліотеці-філії с. Завій відбулася година пам’яті та вшанування подвигу ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Завідуюча сільської бібліотеки розповіла присутнім про трагедію, яка сталася 32 роки тому на Чорнобильській АЕС, згадала героїв-пожежників та інших ліквідаторів. Активні користувачі бібліотеки висловили свої думки про прочитану літературу сучасних письменників про Чорнобиль.

У Мислівській сільській бібліотеці (спільно з Народним домом) проведено екологічний екстрим «На Чорнобиль журавлі летіли». Завідуюча бібліотеки Люся Куцела наголосла на тому, що в ці дні ми привертаємо увагу українців та світової спільноти до страждань людей, які зазнали і продовжують відчувати дію радіації, а це 3 мільйони 100 тисяч наших співвітчизників та жителів інших держав, хто ціною свого здоров’я і, навіть, життя захистили світ від страшної біди. Щиро від душі читали вірші українських авторів Володимир і Олег Андрусіви, Софія Горлова та Тетяна Дзундза. Про наслідки екологічного лиха говорили учасники міні-діалогу, що зібралися у книгозбірні. Присутнім було презентовано книжково-ілюстратиіну виставку «Прости нас, Господи, за сльози наші і за молитви несказані прости»

Кінець XX століття ознаменувався страшною подією всесвітнього масштабу позначеною чорною датою - 26 квітня 1986 р У бібліотеці–філії с. Пійло проведено годину-спогад «Чорнобильське лихо з роками не зникає». Про страшні події, які трапилися на ЧАЕС розповіла ведуча - завідуюча бібліотекою Марія Кухтин. Читачі Бережницька Анастасія, Марунчак Владислав,Ткач Тетяна, Лисаник Христина, Осипенко Анастасія, Макух Вероніка, Олексин Юлія, Денис Ангеліна та інші декламували поезії про Чорнобиль.  Присутні ділилися враженнями від прочитаних книг, присвячених трагічній даті в історії України.

У НД с. Завій відбувся вечір пам'яті за загиблими на ЧАЕС,присутні переглянули фільм про трагедію,а також учасники аматорської творчості розповіли вірші та повернули спогадами усіх в ті страшні дні. Вшанували загиблих хвилиною мовчання.

32-м роковинам аварії на Чорнобильській АЕС було присвячено екологічну мандрівку «Ятрить душу Чорнобильський полин», організовану бібліотекою-філією с. Діброва. Ця аварія та ліквідація її наслідків увійшли в історію, як символи страшної трагедії і людського героїзму. Користувачі бібліотеки Аліна Федоришин, Василько Мацевич, Володя Петрів та Сергій і Олександр Михайлюки читали вірші, присвячені землі, природі рідного краю та аварії на ЧАЕС. Спогадами про ті важкі дні ділилися Марія Михайлик, Юлія Синюк, Розалія Мацевич, Лілія і Дмитро Шевчуки та Оксана Німко.

 

5 травня 2018 року у бібліотеці-філії села Перекоси проведено  правову мозаїку «Права дітей - обов’язки дорослих». Про право дитини на відпочинок і дозвілля, на свободу думки, на доступ до інформації, на користування благами соціального забезпечення. Дитина повинна бути за всіх обставин серед тих, хто першим одержує захист і допомогу  -  розповіла бібліотекар Марія Атаманчук. Читачі бібліотеки Богдан Якимечко, Маргарита Пилипчук, Марія Микитин, Микола Клим та Олександр Вількович декламували вірші про права людини,  розповідали, що таке правильна поведінка, моральність, дотримання права, хороший вчинок. Користувачі розгадували кросворди, давали відповіді на тести правової тематики.

Минуло вже 73 роки від Дня пам’яті та примирення, присвяченого пам’яті жертв у Другій світовій війні. Та пам'ять про ті події завжди буде жити  в  наших  серцях. Саме тому на передодні в с.Голинь  було вшановано  пам'ять  біля   обеліска  героям -  односельчанам  у  Другій  світовій  війні,  покладанням  квітів  та  хвилиною  мовчання.  В  бібліотеці   переглянуто  історичні  відео-сторінки  «В  сірім  небі  кружляли  лелеки,  а  земля  в  димовищі  війни».  Зі  сторінками  історії  періоду  тих  подій,  та  про  роки  окупації  в  Україні  розповіли  працівники  Народного  дому  та  бібліотеки – філії  зокрема:  В. Завадецька,   О. Ляхович,  М. Івахнюк,  В. Креховецька,  В. Тиж,  та   прозвучали  пісні  «Земля  важка»,  «Молитва  за  рідний  край».  А  також  було  презентовано  книжкову  виставку  «У  війни  немає  забуття».

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини