Операція об’єднаних сил замінила АТО: чи продовжують діяти податкові та соціальні пільги

опубліковано: 2018.05.03 | Коментарів: 0 | Переглядів: 83

Президент України як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України підписав Указ «Про затвердження рішення РНБО «Про широкомасштабну антитерористичну операцію на території Донецької та Луганської областей» від 30.03.2018 р. № 116/2018, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про зміну формату широкомасштабної антитерористичної операції, яка була запроваджена у 2014 році.

Проте текст цього документу для службового користування, тож його деталі невідомі.

Глава держави також підписав Наказ Верховного Головнокомандувача ЗСУ «Про початок операції Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей».

Згідно цього Наказу з 14.00 30 квітня 2018 року розпочалась операція Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської федерації у Донецькій і Луганській областях, відповідно до плану операції Об’єднаних сил.

Однак чи означає це повне завершення АТО? Схоже що ні, а йдеться лише про переформатування АТО в операцію Об’єднаних сил та зміну управління військами.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VII період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення АТО або військових дій на території України.

Проте у назві Указу не йдеться про завершення АТО, а текст його не оприлюднений для громадськості.

Чому на цьому акцентуємо увагу? Все через те, що є ряд соціальних гарантій та податкових пільг, надання яких прив’язано саме до періоду проведення або зони АТО.

Зокрема, пільги учасникам бойових дій.  Тут зміна формату АТО не відіграє ключової ролі для надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII. Адже згідно із абз. 1 п. 19 ст. 6 Закону № 3551 до учасників бойових дій належать: військовослужбовці та інші правоохоронці, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Натомість в нормах ПКУ згадується саме участь в АТО або період проведення АТО. Приміром, підрозділ 10 р. ХХ ПКУ містить пункт 38, який установлює деякі особливості справляння податків та зборів на період проведення АТО.

Сподіваємося РНБО прояснить ситуацію із зміною формату АТО та його впливу на соціальні та податкові пільги.

 

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини