У Голині відбувся районний захід, приурочений ліквідаторам ЧАЕС

опубліковано: 2018.05.02 | Коментарів: 0 | Переглядів: 219

 

    У ніч на 26 квітня 1986 року сталася жахлива  аварія  Чорнобильської  АЕС. Звістка про цю катастрофу блискавично облетіла увесь світ. Про неї повідомляли засоби масової інформації всіх країн. Нічого про цю трагедію не знав тільки народ України, на долю якого випала Чорнобильська біда.

Саме цій події  була  присвячена районна тематичнапрограма, яка відбулася  у НД с.Голинь. На  захід було запрошено  ліквідаторів Чорнобильської АЕС, жителів с.Голинь: Володимира Гонсерського, Петра Кобащука, Ярослава Лішака, Василя Мізуня, Миколу  Солданюка, Степана Матрофайла, які виконували службовий обов’язок ціною власного життя. Адже поруч «дихав» реактор і дихання його було смертельним. Полум’я бурхливої пожежі опромінило кожного, хто там працював,  хто там жив і хто був поруч з бідою у ту трагічну хвилину, хто першим, ризикуючи життям кинувся до реактора для боротьби з наслідками атомного спалаху. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей пов’язаних із скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда на довго залишиться у нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

      З словом Божим до присутніх у залі звернувся настоятель  УГКЦ с.Голиньо.Микола Андибура.

     Хвилиною мовчання було вшановано всіх, хто загинув під час цієї трагедії, а також всіх, хто поклав своє життя за незалежність нашої країни.

      Для справжніх героїв-ліквідаторів тої страшної трагедії  працівники Народного дому, дитячої школи мистецтв с.Голинь підготували концертну програму(ведучі – М.Івахнюк та М.Завадецька). Вокальні композиції звучали у виконанні колективу «Барви осені» (кер.В.Тиж), дитячого ансамблю «Едельвейс» (кер.О.Ляхович), НА фольклорного колективу «Молодичка» (кер.Л.Жекало та В.Криховецька), хорового колективу ДШМ (кер.М.Литвин),  тріо ДШМ, солістів – Ірини Лазоришин, Мар’яни Стус, Івана Андрейка, Іванни Яцишин. Зачарували виконанням гри на музичних інструментах ансамбль скрипалів та ансамбль гітаристів ДШМ. Літературну композицію подарували учасники гуртка художнього читання НД. На завершення заходу до присутніх героїв – чорнобильців звернулася в.о. сільського голови Голинської сільської ради О.Лилак. 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини