Запропоновано посилити відповідальність за кібератаки

опубліковано: 2018.05.02 | Коментарів: 0 | Переглядів: 100

Зареєстровано урядовий законопроект, передає Юрліга.

Кабмін пропонує посилити відповідальність за кібератаки на критичну інфраструктуру.

Відповідний законопроект № 8304 зареєстрований в Парламенті.

Так, за несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, вчинене щодо об'єкта критичної інформаційної інфраструктури пропонується карати позбавленням волі на c трок від 6 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років. А при повторному скоєнні зазначених дій або за попередньою змовою групою осіб - від 8 до 10 років.

Також запропоновано збільшити штрафи за створення і поширення шкідливого програмного забезпечення до 3 - 5 тисяч НМДГ або позбавляти волі від 4 до 6 років.

За несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка обробляється на об'єктах критичної інформаційної інфраструктури пропонують карати позбавленням волі на строк до 7 років.

Несанкціонована зміна, знищення, блокування, перехоплення, копіювання інформації, вчинені щодо об'єкта критичної інформаційної інфраструктури може загрожуватипозбавленням волі на строк від 6 до 9 років.

За порушення правил експлуатації електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), щодо об'єктів критичної інформаційної інфраструктури, - штраф від 1 до 2 тисяч НМДГабо обмеження волі на строк від 3 до 5 років.

Перешкоджання роботі електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), які призвели до блокування інформації, яка обробляється в об'єктах критичної інформаційної інфраструктури - позбавлення волі на строк від 6 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини