Депутати пропонують встановити нульову ставку ПДВ на молоко: чи стане дешевше молочна продукція?

опубліковано: 2018.04.20 | Коментарів: 0 | Переглядів: 121
У Верховній Раді зареєстровано Проект Закону № 8282 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість по операціях з постачання на митній території України молока.

Автори законопроекту зазначають, що скорочення доходів тваринницьких підприємств з одночасним зростанням податкового навантаження на них призводить до зменшення поголів'я великої рогатої худоби, обсягів виробництва, випереджаючого зростання цін на молоко, подальшого скорочення споживання та виробництва молочної продукції.

Висока ставка ПДВ на операції з постачання молока негативно впливає на кінцеву цінову пропозицію на молочні продукти, що не відповідає купівельній спроможності населення та призводить до зниження попиту.

Законопроектом пропонується доповнити підпункт 195.1.2 ПКУ новим положенням, відповідно до якого за нульовою ставкою ПДВ оподатковуються операції з постачання на митній території України молока та вершків, незгущених та без додання цукру чи інших пiдсолоджувальних речовин (товарна позиція УКТ ЗЕД 0401).

Прийняття законопроекту сприятиме збільшенню обігових коштів у сільськогосподарських виробників продукції для виробничої та інвестиційної діяльності, захисту селян від економічно необґрунтованих цін на молоко та забезпеченню цінової доступності молока для споживачів,  в тому числі для малозабезпечених верств населення.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини