Наталія Бабій прозвітувала про роботу райдержадміністрації  на засіданні  сесії районної ради

опубліковано: 2018.04.17 | Коментарів: 0 | Переглядів: 171

 

dsc0044617 квітня голова Калуської РДА Наталія Бабій прозвітувала про роботу райдержадміністрації за 2017 рік на пленарному засіданні 16 сесії Калуської районної ради VІІ демократичного скликання.

Під час свого виступу Наталія Бабій проінформувала громадськість про проведену районною державною адміністрацією роботу у 2017 році, зупинилася на основних досягненнях і здобутках у економічному та соціальному розвитку району.

Наталія Бабій підкреслила, що в минулому році Калуська районна державна адміністрація, як місцевий орган виконавчої влади, спрямовувала свою діяльність на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень обласної державної адміністрації, обласних та районних програм, виконання районного бюджету, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів, розвитку промисловості, сільського господарства, забезпечення законності, додержання прав і свобод громадян, розвитку  освіти, культури, охорони здоров’я, фізичної культури на території району.

За словами доповідача, серед основних пріоритетів роботи РДА особлива увага приділялася питанням економічного та соціального розвитку, впровадженню реформи децентралізації, реформуванню медицини та освітньої сфери, розвитку інфраструктури та залученню інвестицій, виконанню бюджетів усіх рівнів, забезпеченню сталої роботи установ, організацій і підприємств району. У минулому році профінансовано  16  програм на суму 3 млн 891,9  тис. грн, зокрема, з районного бюджету – 3 млн 744,5  тис. грн; з обласного  бюджету - 92,4 тис. грн; з державного бюджету - 55 тис. грн. 

За 2017 рік  в роботі промислових підприємств району відбулося покращення динаміки виробництва продукції. У порівнянні з  2016 роком збільшення обсягів реалізації промислової продукції склало 227%. Загалом промисловими підприємствами  реалізовано  продукції  на 108 млн 553,4 тис. грн.

Зосереджено увагу на виконання заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Калуському районі на 2017-2018 роки. У районі малий і середній бізнес становить основу підприємництва. У районі  діяло  109 підприємств, з яких  5 середніх  та 104  малих. У минулому році започаткували діяльність  140 приватних підприємців та 7 малих підприємств. Суб’єктами  підприємницької діяльності до бюджету всіх рівнів сплачено  податків і зборів на суму 67 млн 336,5 тис. грн.

Важливим питанням, якому райдержадміністрація  приділяє значну увагу, є подальший розвиток агропромислового  комплексу. В аграрному секторі району займаються виробництвом сільськогосподарської продукції 36 сільськогосподарських підприємств, в тому числі 30 фермерських  господарств.

Основними видами сільгосппродукції залишаються  зернові культури, ріпак, соняшник, соя та картопля. Велика увага приділяється розвитку тваринництва. Так у 2017 році збільшилося поголів’я ВРХ. Поголів’я свиней в районі становить 105 тисяч 694 голови за рахунок ТзОВ «Ґудвеллі Україна» («Даноша»).

Варто зазначити, що під особливим контролем та увагою районної  державної адміністрації перебуває соціальний захист населення. За 2017 рік райдержадміністрацією здійснено комплекс заходів щодо соціального захисту населення, вирішення соціально-побутових проблем.

 У 2017 році з районного бюджету профінансовано 1 млн 666 тис. грн, зокрема на програми:

-  соціального захисту населення – 1 млн 60,6 тис. грн; 

- соціальної підтримки сімей військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, членів добровольчих батальйонів, які брали участь в АТО  – 463 тис. грн; 

- соціальної підтримки та реабілітації інвалідів зору  - 142,4 тис. грн.

У 2017 році  6994 сімей (осіб) отримали державних соціальних виплат на суму 80 млн 486 тис. грн.

За звітний період на обліку перебувало 34 внутрішньо переміщених особи. 15  сім’ям проведено виплату щомісячної  адресної допомоги  на суму понад 195 тис. Грн. Учасникам Революції Гідності, які отримали різні ступені тілесних ушкоджень під час Євромайдану, та сім’ям загиблих (померлих) учасників Майдану  виплачено одноразові грошові допомоги з державного бюджету на загальну суму 720 тис. грн. 18 військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби, у 2017 році виплачено матеріальну допомогу на загальну суму 30 тис. грн.

Особлива увага приділена соціальному захисту учасникам  антитерористичної операції на сході України. У Калуському районі на обліку перебуває 212 учасників АТО, 7 сімей загиблих, померлих та зниклих безвісти учасників АТО. 

На виконання відповідної районної програми у 2017 році профінансовано 463 тис. грн.

Упродовж останніх років у районі спостерігається позитивна динаміка надходжень податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. За минулий рік до загального та спеціального фондів місцевого бюджету Калуського району надійшло доходів в сумі 57 млн 922,2 тис. грн. Фактично  за 2017 рік місцевий бюджет Калуського району отримав надходження по загальному та спеціальному фондах у сумі 452 млн 269,8 тис. грн.

Підсумовуючи діалог із депутатами районної ради, Наталія Бабій подякувала керівникам і працівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівникам установ та організацій району, районній раді та її депутатському корпусу, сільським головам за розуміння, бажання досягати нових результатів, за ту роботу, яка сприяла позитивним тенденціям в економічному та соціальному розвитку району, та висловила сподівання на подальшу підтримку та спільну роботу для всебічного розвитку району.

 

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини