Пальмову олію збираються заборонити

опубліковано: 2018.04.12 | Коментарів: 0 | Переглядів: 126
Пропонується штрафувати за виробництво і реалізацію харчових продуктів з вмістом пальмової олії, інформує ЮРЛІГА.

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував ВР прийняти за основу законопроект № 3871 «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів» (ініціатори - депутати з РПЛ на чолі з Олегом Ляшком).

Пропонується встановити пряму заборону використання пальмової олії в виробництві харчових продуктів, молока і молочних продуктів. Такі зміни заплановано внести в Закон про безпечність та якість харчових продуктів і Закон про молоко та молочні продукти.

А шляхом внесення змін до КпАП передбачається встановити адміністративну відповідальність за виробництво, випуск на ринок, реалізацію харчових продуктів з вмістом пальмової олії.

Санкція - накладення штрафу на посадових осіб підприємств/установ/організацій незалежно від форми власності, громадян-власників підприємств чи уповноважених ними осіб від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення пропонується штраф 100 - 200 неоподатковуваних мінімумів.

Профільні асоціації направили в Комітет свої зауваження: вони вказують на неприпустимість повної заборони на використання пальмового олії в виробництві, а також наголошують на необхідності доопрацювання законопроекту при підготовці його до другого читання.

Відзначимо, що ініціатива щодо заборони пальмової олії була і в 2013 році, але тоді проект направили на доопрацювання.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини