У квітні розпочнуть відзначення 75-річчя дивізії «Галичина»

опубліковано: 2018.04.12 | Коментарів: 0 | Переглядів: 132

12 квітня відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення на Калущині 75-ої річниці утворення Першої Української дивізії «Галичина» Української Національної Армії.

На засіданні оргкомітету йшлося про підготовку до проведення заходів у населених пунктах району, де народилися відомі військові діячі дивізії «Галичина».

27 квітня у Калуші, у центральній міській бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка, відбудеться круглий стіл за участю освітян, істориків і краєзнавців, де обговорюватимуть роль дивізії «Галичина» в історії українського державотворення.

29 квітня у селі Сівка-Войнилівська відбудеться відкриття меморіальної дошки майору дивізії «Галичина» Любомирові Макарушці. У травні заплановано проведення відкриття меморіальної дошки Романові Рудому у селищі Войнилів. Культурно-мистецький захід проведуть і в селі Перевозець, де народився ад'ютант командира дивізії «Галичина» Дмитра Паліїва. Нагадаємо, що у 2016 році у рідному селі Героя, з нагоди 120-річчя від дня народження Дмитра Паліїва, встановлено барельєф з пам’ятною дошкою.

У червні заплановано проведення у Калуші наукової конференції про дивізію «Галичина» та її видатних полководців. Впродовж року відбудеться відкриття меморіальних дощок військовим діячам дивізії «Галичина»: Михайлові Хом’яку – у селі Верхня, а в Негівцях – Миколі Тимчишину.

 

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини