«Ґудвеллі Україна» розпочинає масштабну кампанію сортування сміття

опубліковано: 2018.04.11 | Коментарів: 0 | Переглядів: 88

Склад побутового сміття суттєво змінився за останні десятиліття: раніше це були, в основному, органічні рештки, а сьогодні – пластик та інші синтетичні вироби, скло, метал, дерево і папір, елементи живлення. Крім того, його кількість значно зросла – одна людина в Україні продукує 300-350 кілограм побутових відходів за рік, що загалом утворює 14 мільйонів тон. На жаль, тільки 7% відходів сортуються та утилізовуються, а решта вивозиться на сміттєзвалища. В нашій країні є 6148 санкціонованих і 32984 несанкціонованих сміттєзвалищ.

Безумовно, для захоронення такої кількості сміття потрібно більше площ земельних ділянок під полігони та сміттєзвалища, налагодження чіткої системи організації його збирання та своєчасної утилізації. Відтак, важливість сортування сміття полягає у зменшенні обсягів відходів, налагодження вторинної переробки та зменшення кількості захоронень на полігонах. Завдяки цьому, стане можливозменшити негативний вплив відходів на довкілля і здоров’я населення.

Слід пам’ятати, що папір розкладається від 2 до 10 років, скло - 1000 років, поліетиленові матеріали – 200 років, вироби з синтетичних матеріалів – через 30–40 років, консервна бляшанка – через 500, а стандартна скляна пляшка лише через 1000 років.

Компанія «Ґудвеллі Україна» багато років поспіль організовувала екологічні акції навесні, і цей рік – не виняток. Щоправда, застосували новуконцепцію, а саме, підтримуючи загальнодержавну ініціативу сортування, утилізації та вторинної переробки сміття, працівники компанії вирішили розгорнути масштабну кампанію відповідального поводження з побутовими відходами.

“Найперше ми спробували розпочати сортування на фермах ще минулого року, - розповідає Любов Богачевська, директор з питань розвитку компанії та комунікацій, - а далі зібрали робочу групу, щоб дослідити можливості та наявні відходи, які можна сортувати. Наша мета –відсортовувати по можливості максимум паперу, пластикової та склянної тари та здавати їх на утилізацію, щоб якомога менші обсяги необхідно було вивозити на полігони. Ми вважаємо, що саме відповідальне ставлення до відходів допоможе як мінімум не погіршувати ситуацію, а в ідеалі – покращити її та отримати додаткові переваги для місцевих громад»

Серед переваг – кошти від продажу відходів будуть спрямовані на важливі соціальні проекти в селах, де знаходяться тваринницькі комплекси. Працівники компанії знайшли підприємства, які будуть забирати сортоване сміття з виробничих об’єктів та платити за це, і отримані кошти компанія передаватиме громадам.

Наступним кроком проекту буде залучення сіл до цієї інціативи. Компанія організовуватиме збір сміття в селах, де є ферми в Калуському та Галицькому районах. «Ґудвеллі Україна» закупить необхідну кількісь контейнерів та налагодить співпрацю з підприємствами, які будуть забирати та утилізовувати відсортоване сміття. Від громад чекають активної участі та відповідального ставлення до збору та сортування побутових відходів. А також, нових соціальних проектів, адже завдяки сортуванню буде змога отримати додаткові кошти на покращення добробуту в селах.

«Безумовно, такий важливий проект потребує ретельного інформування як наших працівників, - зазначає Оксана Лашта, інженер-еколог компанії, - так і місцевих жителів про правила, яких необхідно дотримуватися під час сортування вторинної сировини. Ми плануємо самостійно проводити інструктаж по селах та уже розпочали таке інформування серед наших працівників. Ці правила є досить загальні та не потребують багато зусить чи часу, тільки трохи відповідальності. Наприклад:

- зберігати органічні відходи і вторинну сировину в різних пакетах, ємкостях;

- промивати тару від залишків їжі;

- сплющувати тетрапаки, металеві банки, пляшки з пластика – так вони займуть менше місця;

- збирати окремо пластикові покришки;

- місця, де зберігаються відходи, регулярно прибирати та мити.

Важливо розуміти, що такі нескладні речі суттєво зменшать обсяги сміття і вбережуть наше довкілля».

Прес-служба компанії «Ґудвеллі Україна»

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини