Підприємницька діяльність: як підтвердити стаж

опубліковано: 2018.04.11 | Коментарів: 0 | Переглядів: 88
Чоловік з 2000 р. по 2010 р. здійснював підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування. При нарахуванні пенсії ним було надано довідку про сплату єдиного податку, але коефіцієнт заробітку за період з 2000 р. по 2003 р. було враховано в нульовому значенні. Чи правомірно нараховано пенсію та чи можливо відмовитися від стажу за зазначений період?

Відповідно до Порядку № 22 період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01.07.2000 р. підтверджується даними персоніфікованого обліку за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення такої діяльності до 01.01.2004 р. підтверджується спеціальним торговим патентом або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01.01.2004 р. — за даними персоніфікованого обліку за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Статтею 40 Закону про пенсійне страхування передбачено, що для обчислення пенсії враховується зарплата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 р. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами або в разі якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 р. становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується зарплата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 р. незалежно від перерв.

Отже, у разі відповідного підтвердження страхового стажу за час здійснення підприємницької діяльності починаючи з 01.07.2000 р. такий період має враховуватися для визначення заробітку, з урахуванням якого визначається розмір пенсії (за даними персоніфікованого обліку). За відсутності в системі персоніфікованого обліку даних про отримуваний дохід з 01.07.2000 р. по 31.12.2003 р. зарплата для обчислення пенсії за цей період враховується у нульовому значенні.

Відмова від підтвердженого стажу законодавством не передбачена. Водночас цей період підпадає під оптимізацію відповідно до абзацу третього частини першої ст. 40 Закону про пенсійне страхування.

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини