20квітня – Всеукраїнський день боротьби з меланомою.

опубліковано: 2018.04.10 | Коментарів: 0 | Переглядів: 141

Меланома – злоякісна і дужеагресивнапухлинашкіри. Найчастішевиникає на місцізвичайноїродимки. Статистика свідчить:смертністьвідмеланоми в Українісягаємайже 95%. Тобтопісля постановки такого діагнозупротягом 5 роківвнашійкраїніпомирає 95 зі 100 пацієнтів. У той же час, у США смертність становить лише 5%. Такарізницязумовлена не методами лікування, а несвоєчаснимвиявленняммеланоми. На жаль, елементарнамедичнанеобізнаність і недбалеставлення до власногоздоров’япризводитьдо того, щопацієнтиіззанедбаною формою меланоми часто вженеоперабельні.

19-21квітня 2018 р. з 10 по 18 годину на Вічевому майдані м. Івано-Франківська (біла палатка з написом «Здорова шкіра. Перевір родимку») буде проводитись огляд родимок всім бажаючим з використаннямспеціальногооптичного приладу - дерматоскопа. Меланома – це пухлина, яка не становитиме загрози життю, якщо її вчасно виявити. Для того, щоб її виявити – достатньо періодично проходити огляд у лікаря, який перевіряє родимки, чи вони не почали перероджуватися у злоякісну пухлину. Така перевірка є абсолютно безболісною та триває всього декілька хвилин: лікар оглядає родимку спеціальним мікроскопом, який виявляє небезпеку.

У зв’язку з настанням періоду активного сонця, слід особливо звернути увагу громадян на те, які небезпеки може мати надмірна засмага, а також на що потрібно звертати увагу для того, щоб уникнути переродження родимок в меланому. Важливим є те, що кожен бажаючий може безкоштовно перевірити свої родимки.Часто люди не звертають увагу на ці питання або навіть і знаючи, що це важливо – відкладають ці питання «на завтра». Минулого року впродовж Всеукраїнського тижня меланоми, проведеного на стометрівці, було обстежено близько 400 людей, із них у вісьмох було виявлено підозру на меланому.

Захід є соціальним, так як завдання медицини, в тому числі і приватної – вчасне виявлення та діагностика даного онкологічного захворювання, коли ще є шанс врятувати життя людини.

Мета заходу:

1. Інформування громадян про небезпеку переродження звичайної родимки – в ракову пухлину. Визначенняознак, які сигналізують про те, що родимка є небезпечною і слід пройти додаткові обстеження.

2. Перевірка родимок мешканців та гостей містадля того, щоб виявити рак шкіри на ранніх його стадіях, коли хворобу ще можна подолати.

Обстеження проводять лікарі клініки «БРАСС. Здорова шкіра» (лікар-дерматолог Гриник Христина Володимирівна та лікар-хірург Колодій Дмитро Ярославович).

19-21 квітня з 10 по 18 годину на Вічевому майдані м. Івано-Франківська в білій палатці з написом «Здорова шкіра. Перевір родимку» буде проводитись безкоштовна діагностика родимок всім бажаючим.

Веб-сайт з інформацією про подію:www.brass.if.ua

Особи, відповідальні за зв’язки з пресою:

- лікар-хірург клініки «БРАСС. Здорова шкіра» Колодій Дмитро Ярославович тел. 0968433158;

- менеджер Онищук Наталія Василівна тел. 095 828 52 88.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини