Микола Гудим; “Держава  припинить платити гроші за утримання медзакладів, а оплачуватиме послугу, надану конкретному пацієнтові.

опубліковано: 2018.04.06 | Коментарів: 0 | Переглядів: 194

3 квітня голова Калуської райдержадміністрації Наталія Бабій провела нараду із сільськими головами, інформує сайт Калуської РДА. 

Одне із основних питань, яке розглянули на нараді, стосується благоустрою населених пунктів району напередодні Великодніх свят. Наталія Бабій закликала сільських голів вжити заходів щодо впорядкування територій, ліквідації стихійних сміттєзвалищ тощо. Щоб привести села до належного вигляду, 5 квітня відбудеться толока «За чисте довкілля».

Наступне питання було присвячене впровадженню медичної реформи. Головний лікар Калуської районної лікарні Микола Гудим наголосив, що в районі збережено усю мережу медичних закладів, яка є в наявності. Наразі здійснюються перші кроки медреформи. З 1 квітня люди самостійно обирають сімейного лікаря і підписують з ним угоду. Проте в районі подання медичної декларації розпочалось давніше. Наразі у деяких селах уже обрали лікаря 50% мешканців, а в інших – навіть 80% жителів. Не всі із них обирають лікаря в амбулаторії чи районній лікарні, а часто звертаються і до міської поліклініки.

Микола Гудим зазначив, що держава  припинить  платити гроші за утримання медзакладів, а оплачуватиме послугу, надану конкретному пацієнтові. Якість роботи лікарів впливатиме на їх оплату праці. Для цього  запровадять електронну систему eHealth: лікар надає громадянину послугу, вносить інформацію в eHealth, її отримує Національна служба здоров’я, яка й спрямує  кошти з державного бюджету безпосередньо лікарю та  проконтролює якість наданої послуги.

Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему та підключитися до електронної системи охорони. За словами Миколи Гудима, наразі необхідно забезпечити медзаклади 9 комп’ютерами. З цього приводу Тужилівський сільський голова Василь Лазар запропонував звернутися до сільських рад з відповідним листом. Адже органи місцевого самоврядування постійно всіляко сприють функціонуванню закладів освіти, медицини, культури у своїх населених пунктах. Наталія Бабій закликала сільських голів зустрітися з колективом медпрацівників у кожному ФАПі та амбулаторії та поспілкуватися з приводу впровадження медреформи.

На нараді не оминули і питання проведення децентралізації. Наталія Бабій запевнила сільських голів, що підтримує всі ініціативи щодо об’єднання громад, головне – щоб були дотримані принципи добровільності, безконфліктності та законності. Голова райдержадміністрації закликала керівників органів місцевого самоврядування привести до норм законодавства усі майнові питання, що стосуються об’єктів соціально-культурної сфери, інфраструктури у населених пунктах та земельних ділянок за межами населених пунктів.

 

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини