Умови для визнання заборгованості безнадійною

опубліковано: 2018.04.05 | Коментарів: 0 | Переглядів: 123
Наказом Мінфіну від 03 квітня 2018 року № 400 затверджено узагальнюючу податкову консультацію щодо необхідності звернення до суду для визнання заборгованості безнадійною відповідно до підпункту «а» підпункту 14.1.11 ПКУ.

Мінфін нагадує, що безнадійна заборгованість – це заборгованість, що відповідає одній з перелічених підпунктом ознак. Зокрема, відповідно до підпункту «а» підпункту 14.1.11 ПКУ під безнадійною заборгованістю розуміється заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.

Підпунктом «а» підпункту 14.1.11 ПКУ не встановлюється будь-яких додаткових умов для визнання заборгованості за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності, безнадійною. Ця норма Кодексу не передбачає необхідності здійснення платником податку – кредитором будь-яких заходів щодо стягнення заборгованості, зокрема у судовому порядку, визнання боржника банкрутом тощо. Тож, виключним та достатнім критерієм для визнання заборгованості безнадійної згідно з підпунктом «а» підпункту 14.1.11 ПКУ є сплив строку позовної давності щодо такої заборгованості, незалежно від того звертався кредитор до суду з метою її стягнення чи ні.

 

 

За матеріалами Міністерство фінансів України

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини