Сезонна робота: де, коли, ким?

опубліковано: 2018.04.03 | Коментарів: 0 | Переглядів: 149

 

На ринку праці, як і на будь-якому іншому ринку, є певні сезонні коливання. Звідси і з'являється поняття «сезонна робота». Її переваги та недоліки аналізували фахівці Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

 

Не слід думати, що сезонна робота — це щось несерйозне, прийнятне лише для студентів або тих, хто з якихось причин не може влаштуватися на постійне місце. Сезонну роботу можна розглядати як спосіб «перезавантаження» й отримання нового досвіду в абсолютно різних сферах діяльності.Ставлення українців до сезонної роботи: переваги та недоліки

 

Плюси і мінуси сезонної роботи

 

До «плюсів» можна віднести:

 

-        хороший заробіток за короткий час;

-        можливість заробити для тих, хто не має постійного місця роботи;

-        отримання нового досвіду і навичок;

-        сезонна робота за кордоном дозволяє «підтягнути» іноземну мову.

 

До «мінусів»:

-        як правило, важка фізична праця;

-        мало часу на відпочинок через високу інтенсивність;

-        непостійність роботодавця;

-        ймовірність натрапити на шахраїв.

 

Для роботи немає поганої погоди

 

Сезонна робота в основному асоціюється з літом і морським узбережжям. Справді, це один з найпопулярніших прикладів. Однак є сезонні підробітки поза порою року. Наприклад, промоутер під рекламні акції: влітку можна рекламувати морозиво, взимку — чай, восени — вітамінні комплекси, до того ж взимку часто потрібні додаткові руки для новорічних промо-акцій, рекламних кампаній і розпродажів.

 

До суто літніх видів роботи можна віднести:

-        реалізаторів сезонного товару — морозива, солодкої вати, прохолодних напоїв. З травня до вересня в будь-якому українському місті можна побачити безліч тимчасових торгових точок;

-        касирів, операторів атракціонів, інструкторів. Улітку практично у кожному парку відкриваються різні атракціони, дитячі батути, прокати роликів, велосипедів. Також можна попрацювати в мотузковому парку або пейнтбольному клубі, але для цього необхідні певні знання в цій галузі;

-        інструкторів туристичних програм. Агентства організовують так звані тури вихідного дня з різним ступенем екстремальності, для яких потрібні досвідчені туристи, котрі зможуть супроводжувати групи;

-        вожатих у дитячих таборах різної спрямованості;

-        офіціантів, кухарів, покоївок у готелях і кафе курортних селищ. У відпускний сезон попит на цих фахівців зростає в рази.

-        продавців сувенірів на курортах, а також напоїв, делікатесів, фруктів і багатьох інших товарів і послуг  від малюнків за 5 хвилин до плетіння косичок.

 

Зимові види робіт:

-        нічні снігоприбиральники, які за певну плату прибирають сніг перед готелями і ресторанами;

-        інструктори з зимових видів спорту (навіть риболовлі) та обслуговуючий персонал на відкритих ковзанках, лижних курортах, у парках розваг. Навіть без спеціальних навичок можна влаштуватися, наприклад, допомагати одягати лижі відпочивальникам.

 

Робота за кордоном

 

Взимку є попит на аніматорів у готелі Єгипту, влітку — Туреччини. На сільськогосподарські роботи наприкінці літа — на початку осені можна вирушити в Польщу, Іспанію або Італію та ін.

 

І, мабуть, одна з суттєвих переваг сезонної роботи — її не треба шукати заздалегідь. Як правило, вона сама знаходить пошукача, причому буває і «з сьогодні на сьогодні».

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини