Щомісячне збільшення окладів на кілька гривень. Чи потрібно проводити індексацію зарплати?

опубліковано: 2018.03.13 | Коментарів: 0 | Переглядів: 208
На підприємстві щомісячно збільшується розмір посадових окладів на 3 гривні. Чи потрібно проводити індексацію заробітної плати при наявності підстав? Чи відноситься до недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці непроведення індексації у даному випадку?

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення затверджені постановою КМУ від 17.07.2013 р. № 1078. Відповідно, у разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Тобтовін є базовим для обчислення індексу споживчих цін.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. У разі підвищення посадових окладів у місяці, в якому право на індексацію ще не виникло, такий місяць є базовим. Тобто формально порушення законодавства у такому випадку не виникає. У той же час такий механізм підвищення доходів працівників може свідчити про відсутність соціальної відповідальності роботодавця та його спроби зменшити витрати на оплату праці незважаючи на наявність інфляції.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про оплату праці» до мінімальних державних гарантій належать всі гарантії передбачені Кодексом законів про працю України. Оскільки індексація передбачена статтею 95 КЗпП, то її не нарахування є порушенням мінімальних державних гарантій в оплаті праці і тягне за собою фінансову відповідальність у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, стосовно якого вчинено порушення. Наразі, розмір штрафу за не нарахування індексації (при наявності підстав для її нарахування) складає 37 230 гривень за кожного працівника.

 Департамент з питань праці 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини