Премії до свят робітникам в ОМС: що пропонує Мінсоцполітики

опубліковано: 2018.03.12 | Коментарів: 0 | Переглядів: 90

 Лист Мінсоцполітики, що коментується, є відповіддю на наш запит про можливість виплати премій до профсвят і святкових днів робітникам, що обслуговують органи місцевого самоврядування (далі — ОМС). Сам запит звучав так: «Чи можна виплачувати премію до професійного свята (Дня місцевого самоврядування) і премію до святкового дня (Міжнародного жіночого дня) робітникам ОМС (прибиральникам, підсобним робітникам, гардеробникові)? Чи допустимо в Положенні про преміювання ОМС прописати можливість виплати премій до професійних свят і святкових днів робітникам ОМС?».

Пояснимо, чому власне і виникло таке запитання. Для цього звернемося до наказу Мінпраці «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» від 02.10.96 р. № 77 (далі — наказ № 77). Так, п.п. «ж» п. 2 наказу № 77 керівникам надано право в межах установлених фондів оплати праці і граничної чисельності працівників визначати робітникам розмір премії залежно від їх вкладу в кінцеві результати роботи. Конкретний розмір премії робітникам граничними розмірами не обмежується.

Як бачимо, на нормативному рівні передбачена можливість виплачувати робітникам ОМС виробничу премію. При цьому в наказі № 77 не згадується про премії до професійних свят і святкових днів. Проте за загальним підходом конкретні умови, порядок і розміри преміювання визначають у Положенні про преміювання ОМС. Так, у Положенні про преміювання слід вказати, зокрема, види премій і категорії персоналу ОМС, яким належний відповідний вид премії. Також слід пам’ятати, що ОМС утримуються за рахунок власних місцевих бюджетів і мають право у рамках повноважень самостійно розпоряджатися коштами своїх бюджетів (ч. 6 ст. 16 і ч. 2 ст. 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР).

Так от, враховуючи таку самостійність ОМС, чи допустимо в Положенні про преміювання ОМС передбачити можливість виплати премії до професійних свят (зокрема, до Дня місцевого самоврядування) і святкових днів (зокрема, до Міжнародного жіночого дня) робітникам ОМС? Відповідаючи на це запитання в листі, що коментується, Мінсоцполітики констатує, що наказом № 77 для робітників ОМС передбачена виплата тільки виробничих премій. А інших видів премій (зокрема, до професійних і інших свят, ювілейних дат) наказом № 77 для робітників ОМС не передбачено. У такий спосіб «трудове» Міністерство схиляє до того, що робітникам ОМС допустимо виплатити виключно виробничу премію.

Тоді як премії до професійних свят і святкових днів їм не світять. Здавалося, на цьому Мінсоцполітики поставить крапку. Але Міністерство робить несподівану пропозицію для виходу із ситуації, що склалася: «Розмір «виробничої» премії робітників, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, граничними розмірами не обмежується, в Положенні про преміювання може бути передбачена можливість виплати цій категорії працівників у межах фонду преміювання і економії фонду оплати праці премії напередодні державних та ювілейних дат у більш високих розмірах».

Таким чином, Мінсоцполітики допускає, що: робітникам ОМС до професійних свят (наприклад, до Дня місцевого самоврядування) і святкових днів (наприклад, до Міжнародного жіночого дня) може бути виплачена виробнича премія, але у більш високих розмірах. По суті, преміювати робітників ОМС до професійних свят і святкових днів допустиме шляхом виплати виробничої премії у більш високих розмірах. Бажано про це вказати в Положенні про преміювання. Звичайно ж, таке преміювання можливе лише за наявності коштів.

Окремо відзначимо, що виплата премій до професійних свят і святкових днів для керівних працівників, спеціалістів і службовців ОМС передбачена на нормативному рівні, а саме постановою КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 (далі — постанова № 268). Так, керівники ОМС мають право здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят, ювілейних дат (п.п. 2 п. 2 постанови № 268).

Тобто на нормативному рівні для керівних працівників, спеціалістів і службовців ОМСпередбачена можливість виплати премій до професійних свят і святкових днів. Звичайно ж, виплата таких «святкових» премій вказаним категоріям працівників має бути передбачена Положенням про преміювання ОМС. Крім того, нагадаємо, що преміювання керівних працівників, спеціалістів і службовців ОМС здійснюється у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 % посадових окладів і економії фонду оплати праці. Людмила БЄЛЄВЦОВА, експерт з питань оплати праці

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/articles/trudovi-vidnosini/premiyi-do-svyat-robitnikam-v-oms-shcho-proponuye-minsotspolitiki/

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини