З нагоди вшанування Шевченківських днів на Прикарпатті відбувся урочистий концерт

опубліковано: 2018.03.09 | Коментарів: 0 | Переглядів: 111

 

6789

 

Напередодні відзначення 204-ї річниці від дня народження національного героя і символа України Тараса Шевченка в обласному центрі відбувся святковий концерт.

Послухати вокальні та інструментальні колективи Прикарпаття в обласну філармонію імені Іри Маланюк прийшли керівники облдержадміністрації та обласної ради, а також сотні іванофранківців.

Уривки із поетичних творів видатного українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча читав доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури, декан факультету філології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Роман Голод. Під час свого виступу він також згадав героїв Небесної сотні.

«Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!» – саме ці безсмертні слова Кобзаревого «Кавказу» у колективній свідомості українців асоціативно пов’язуються не лише з іменем його автора, але і з першим добровольцем Небесної сотні Сергієм Нігояном, який натхненно читав їх за кілька днів до відходу у вічність», – зазначив Роман Голод.

Опісля він коротко описав всю історію сьогодення, переплітаючи її цитатами відомих та маловідомих творів Тараса Шевченка.

Щодо творів, які вже встигли стати так званими національними візитівками, то їх глядачі слухали стоячи, що свідчить про найбільшу шану та повагу до нашого славного Кобзаря.

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини