Делегація з Калуського району вшанувала  у селі Павлокома пам’ять загиблих українців

опубліковано: 2018.03.07 | Коментарів: 0 | Переглядів: 374

105

 

У селі Павлокома, що у Підкарпатському воєводстві Республіки Польща, вшанували трагічно загиблих у 1945 році українців. Участь у скорботних заходах взяли делегації з Івано-Франківської, Львівської і Тернопільської областей. Також у скорбному заході взяла участь делегація з Калуського району, зокрема, працівники освітніх та культурних установ і держслужбовці.

Українці поклали квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим 366 українцям. Пам`ять про них пролунала у спільній молитві під час чину панахиди та скорботного віче.

«Згадуємо, як це було. Стоячи так, ми зараз сильні, як ніколи. Пишаємось нашими героями, дивимось вперед. Це наш приклад – українсько-польська дружба. У ці дні Росія хоче нас придушити газом. Але ми як ніколи єдині та рішучі. Шануємо історію, памятаємо кожного украінця який загинув», – заявив під час пам'ятних заходів у Павлокомі глава українського МЗС Павло Клімкін.

Зазначимо, трагедія у Павлокомі сталася 2-3 березня 1945 року. Тоді на село напав відділ Армії Крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса. Підрозділи Армії Крайової розстріляли 366 українців разом із парохом о. Володимиром Лемцьом. Не вбивали лише хлопчиків до 5 років і дівчат до 7 років. Врятувалися під час тих подій лише 36 українців.

Крім того, делегація з Калуського району взяла участь у заходах з нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького, які проведено у селі Млини Підкарпатського воєводства. У церкві Пресвятої Богородиці відбулася поминальна панахида. Пізніше учасники делегації поклали квіти до каплиці-пантеону, де похований о. Михайло Вербицький, автор музики до Державного Гімну України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини