Поранені на Майдані у Києві отримають статус постраждалих учасників Революції Гідності

опубліковано: 2018.02.20 | Коментарів: 0 | Переглядів: 127
 
Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (набувають чинності 24.02.2018р.). Він доповнюється новим розділом «Статус постраждалих учасників Революції Гідності, пільги та гарантії їх соціального захисту».
Встановлюється, що постраждалими учасниками Революції гідності визнаються особи, які на виконання Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їхніх сімей» включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.
Цим особам надають пільги та інші соціальні гарантії, встановлені ст.12 цього закону. У цій статті наводиться перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них. Зокрема, йдеться про безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; 75% знижку плати за користування житлом (квартина плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством.
Водночас, дія цієї статті не поширюється на працівників поліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних сил України та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції Гідності.
Крім того, особам, про яких йдеться у першій частині нової статті, видається посвідчення «Постраждалий учасник Революції Гідності».
Ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності, які мають право на одночасне отримання посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни, учасника війни та постраждалого учасника Революції Гідності, видається лише одне посвідчення за їхнім вибором.
   
 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини