На Прикарпатті презентували книгу про жертв нацистів та більшовиків

опубліковано: 2018.02.02 | Коментарів: 0 | Переглядів: 171

В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книги "Нереабілітована пам’ять". У ній на основі архівних матеріалів досліджено трагічні сторінки історії Прикарпаття 40-50-х років ХХ століття на прикладі історій людей, які потрапили в жорна нацистського та більшовицького тоталітарних режимів.

"Вивчення і відкриття героїчного чину вояків УПА та діячів ОУН – це повага до нашої держави і нації, і в першу чергу – повага до самих себе. Частина оповідей розкриває важкі долі людей, яких закрутив вир війни і кинув в урвище біди. Ряд цих людей стали жертвами військового часу, а деякі морально надломилися і перетворилися в злочинців", - відзначив відповідальний редактор книги, депутат обласної ради Сергій Адамович.

Науковець також відзначив, що книга писалася як науково-популярна, щоб якнайбільше людей могли її прочитати. Для цього історики опрацювали близько тисячі кримінальних справ Галузевого державного архіву Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, які донедавна були недоступні і невідомі широкому загалу.

Присутній на презентації голова обласної ради Олександр Сич відзначив, що основною перевагою книги є те, що вона заповнює прогалини між академічним викладом історії та шкільними підручниками. 

"Наукові дослідження важко читати пересічній людині, одночасно сторінки шкільних підручників є надзвичайно схематичні і спрощені: загальна теоретична інформація про боротьбу ОУН-УПА, про структуру, про підрозділи, про головних керівників. Але насправді людські історії цієї боротьби важко зрозуміти, не читаючи конкретних матеріалів. Ми всі розуміємо, який був аморальний режим перших і других совітів на нашій землі. Але коли читаєш про душогубців, вбивць, грабіжників, які прийшли до нас зі сходу як визволителі, ще більше розумієш суть цього режиму. Це надзвичайно важливо", - наголосив Олександр Сич.

Керівник депутатського корпусу також додав, що книгу "Нереабілітована пам’ять" розповсюдять у бібліотеках і школах області.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини