Пільги окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї  у 2018 році

опубліковано: 2018.02.02 | Коментарів: 0 | Переглядів: 1047
Починаючи з липня 2015 року право на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом, комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, водовідведення, газо- та електропостачання, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом  надаються залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї пільговиків, які мають право на пільги згідно із законами України: 
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (учасники війни), 
«Про освіту» (пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу),
«Основи законодавства України про охорону здоров’я» (пенсіонери, які раніше працювали  медичними і фармацевтичними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу), 
«Про бібліотеки і бібліотечну справу» (пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості та селищах міського типу),
«Про культуру» (пенсіонери, які раніше працювали  в державних та комунальних закладах культури в сільській місцевості та селищах міського типу),
«Про жертви нацистських переслідувань»,
«Про охорону дитинства» (багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні  сім’ї), 
«Про соціальний захист дітей війни»,
 Кодекс цивільного захисту України (працівники цивільного захисту на пенсії).
Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 року №389 (із змінами). Пільги надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. 
Роботу  по визначенню  права пільговиків,  до сукупного доходу сім’ї яких входять лише пенсії та соціальна допомога і сім’я яких складається лише з непрацездатних осіб, на отримання пільг з оплати послуг на наступні дванадцять місяців згідно зазначеного Порядку проводять органи соціального захисту населення. Автоматичний масовий розрахунок права на пільги на рік проводиться щорічно в липні місяці. В інших періодах та при наявності інших доходів така робота проводиться за зверненнями пільговиків.
 До Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї у 2017 році  внесено зміни, згідно яких у разі зміни величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення самостійно визначає право пільговика, до сукупного доходу сім’ї якого входять лише пенсії та соціальна допомога і сім’я якого складається лише з непрацездатних осіб, на отримання пільг без звернення пільговика.
Межа доходу, який дає право на отримання пільги, визначається відповідно до встановленого прожиткового мінімуму. У 2017 році вона становила 2240 грн., у 2018 році становить 2470 грн. 
Враховуючи зміну з початку 2018 року  межі доходу, який дає право на отримання пільги, управлінням соціального захисту населення в січні поточного року проведено відповідну роботу на відновлення права окремих пільговиків на пільги без їх звернення.
Без урахування доходів, як і раніше, пільги будуть надаватися інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 та 2 категорії, дружинам померлих осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, ветеранам силових структур та військової служби, членам сімей померлих ветеранів силових структур та військової служби, реабілітованим особам, інвалідам військової служби, батькам померлих військовослужбовців, членам сімей померлих ветеранів та загиблих військовослужбовців. 
У разі призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її  отримання не нараховуються (п. 4 Положення про  порядок  призначення  та  надання  населенню  субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. №848). Пільговик має право звернутися до управління соціального захисту населення з відмовою від субсидії та відновити пільги.
      
 
 
 
 
  Ольга Романів,начальник відділу   персоніфікованого    обліку пільгових категорій населе управління праці та соціального захисту    населення Калуської райдержадміністрації

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини