Децентралізація: Підмихайлівській ОТГ таки бути…

опубліковано: 2018.01.26 | Коментарів: 0 | Переглядів: 1554
  

Днями громада Підмихайпя одноголосно  підтримала наміри Ріп'янської, Вістівської та Завійської сільських рад на добровільне територіальне об'єднання в Підмихайлівську ОТГ, а Добровляни мають визначитися в цьому плані вже найближчим часом.

Ще в січні 2016 року побачило світ розпорядження голови Підмихайлівської сільської ради Богдана Мазура, яким він ініціював добровільне  об 'єднання громад в складі Підмихайлівської, Боднарівської, Вістівської, Студінської. Новицької,Середноeгринівської, Завійської, Ріп'янської та Добровлянської сільських рад в Підмихайлівську сільську обєднану громаду із центром в селі Підмихайля. І вже 21лютого того ж таки року громада Підмихайля під час громадського обговорення підтримала таку ініціативу свого очільника, а через два дні поспіль вона, оця ініціатива, була затверджена на черговій сесії сільської ради. Так було дано старт добровільному об'єднанню громад в Підмихайлівську ОТГ.

-  Та до кінця 2016 року лише Завійська сільська рада дала згоду на добровільне об»єднання,- зауважує Богдан Мазур. – Інші ж претенденти або відмовчувалися з прийняттям  такого рішення,  або ж приймали власні щодо своїх  подальших дій рішення.   Студінська сільська рада взяла курс на об'єднання з м.Калушем, Боднарівська сільська рада мала на меті об'єднатись з навколишніми селами Галицького ,Тисменецького, Калуського районів , Новицька сільська рада відстоювала своє право залишитись в тому ж складі, який не затвердив Кабінет Міністрів України,Середньоугринівська  сільська рада  взагалі заявила, що створює так звану Бандерівську об'єднану територіальну громаду з центром в с.Старий Угринів із включенням до неї ряду громад Рожнятівського району,а саме: Петранківська, Вербівська, Камінська, Берлогівська сільські ради. Тож процес добровільного  об»єднання в Підмихайлівську ОТГ так і не знайшов свого продовження, натомість, -  зайшов у глухий кут.

І лише в листопаді 2017 року  про доцільність утворення Підмихайлівської ОТГ знову заговорили в повний голос. На той час Новицька,Боднарівська та Староугринівська сільські ради продовжували відстоювати свої попередні позиції, а ось Вістівська, Добровлянська, Завійська, Ріп'янська та Підмихайлівська таки вирішили відновити процес добровільного обєднання  і довести його до логічного завершення.

- Справа в тому, що Кабмін прийняв відповідне розпорядження від 13 жовтня 2015 року за №1077-р « Про затвердження перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області»- продовжує свою розповідь Богдан Васильович,- яким передбачалася можливість внесення змін до перспективного плану, щодо утворення ОТГ на території нашої області.  А оскільки Новицька ОТГ  Кабінетом Міністрів України була незатверджена як неспроможна , то голови Підмихайлівської, Вістівської, Добровлянської, Завійської та Ріп'янської сільських рад вирішили відновити процес утворення  ОТГ та підготували спільне звернення до голови Калуської РДА Наталії Бабій , в якому просили дати відповідні розпорядження фінансовому управлінню РДА в наданні їм відповідних даних з метою подальшої «…розробки паспорту спроможності об'єднаної територіальної громад из центром в Підмихайлі в частині фінансового забезпечення».

А вже наступним кроком щодо утворення Підмихайлівської об'єднаної громади було спільне звернення керівників  пятьох сільських рад до  голів обласних облдержадміністрації, облради та регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області, де порушувалося клопотання про внесення змін до перспективного плану та включення  до переліку територіальних громад Підмихайлівської ОТГ.  Відтак, 16 лютого 2018 року  проходитиме чергова сесія облради, до порядку денного якої, як сподіваються ініціатори утворення Підмихайлівської ОТГ, мали б внести їхнє  клопотання.

- Вибори до ОТГ плануються в 2018 році в два етапи: у квітні та жовтні,- резюмує Богдан Мазур.-  Протягом поточного року  наші сільські ради будуть працювати за раніше затвердженими бюджетами.  Та для нас дуже важливо, щоб Підмихайлівська ОТГ була створена якомога швидше з тим, щоб новоутворена громада мала змогу завчасно  визначитися з майбутнім очільником, підібрати боєздатну команду, подбати про прийняття реального бюджету на наступний рік, намітити конкретний план дій тощо.  Тому докладаємо максимум зусиль, щоб вибори в новоутвореній Підмихайлівській ОТГ пройшли якнайшвидше, не виникало непорозумінь на кшталт таких, які мають місце на сьогодні у Войнилівській ОТГ з переобранням двох депутатів, реєстрацією ОТГ на державному рівні.

Ось такі задуми та сподівання винощують очільники чотирьох сільських рад, які відважилися на створення Підмихайлівської ОТГ. З таким, так би мовити,  багажем інформації та планами  на найближчий період й ділилися  з громадою Підмихайля  її очільник Богдан Мазур та активісти села під час чергової зустрічі,  що відбулася минулої неділі в Народному домі. Розмова була зацікавленою, діловою та констуктивною, у процесі якої зважувалися всі «за» та «проти». Люди висловлювали свої думки в голос, реально оцінювали  можливості  новоутвореної ОТГ, її спроможністі вирішувати назрілі проблеми. Громада Підмихайля  налаштована оптимістично,покладає великі надії на новоутворену ОТГ і  одностайно підтримує тих, хто  виявляє наміри до спільного співіснування.

 Богдан Тимків.

 

 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини