ЧИ МОЖНА УСИНОВИТИ ОДНУ ДИТИНУ З ПОРТАЛУ, ЯКЩО В НЕЇ Є БРАТИ Й СЕСТРИ?

опубліковано: 2017.11.30 | Коментарів: 0 | Переглядів: 192

Дуже часто до нас звертаються потенційні усиновителі з запитанням: «Чи можна усиновити одну дитину з порталу, якщо в неї є брати й сестри?». Тож надаємо роз’яснення. 


Статтею 210 Сімейного Кодексу України встановлена заборона на роз’єднання усиновлення рідних братів та сестер. Але в ній також зазначено: «За наявності обставин, що мають істотне значення, суд за згодою органу опіки та піклування може постановити рішення про усиновлення когось із них або усиновлення їх різними особами». 

В окремих випадках, за умови, якщо вичерпані всі можливості влаштування братів і сестер на виховання в одну сім’ю, районна, районна у м. Києві держадміністрація, виконавчий орган міської, районної у місті ради за місцем перебування дитини на місцевому обліку може надати згоду на роз’єднання братів і сестер при усиновленні в разі: 
- коли один із братів, сестер страждає на тяжке захворювання, що вимагає спеціального догляду за дитиною; 
- усиновлення дитини, яка виховується в дитячому або іншому закладі, у той час, як її брати, сестри проживають в сім’ях громадян України; 
- наявності інших обставин, що унеможливлюють влаштування дітей на виховання в одну сім’ю. 

Зауважимо, що роз’єднання братів і сестер у зв’язку з відмовою кандидатів в усиновлювачі від усиновлення будь-кого з них не допускається. 

У судовій практиці бувають випадки, коли при здійсненні усиновлення вказується про те, що дитина має братів чи сестер, але з ними не підтримує ніяких стосунків. Зважаючи на це та на висновок органів опіки та піклування про «згоду на роз’єднання дитини» і братами, сестрами, суди приймають рішення про усиновлення. В окремих справах суд бере до уваги згоду братів та сестер на усиновлення. 

Завданням органів опіки та піклування виступає не надання згоди на таке усиновлення, а надання висновку про відповідність усиновлення інтересам дитини, у тому числі й тих дітей, котрі залишаються такими, що позбавлені батьківського піклування. 

Нерідко діти, які мають одну маму (або батька), спільно не виховуються в сім’ї, перебувають у різних дитячих закладах, мають різні прізвища, і про їх родинні відносини знає лише їх мати (батько), що тривалий час не проявляє про них турботи. З урахуванням викладених обставин допускається, як виняток, передача дітей на усиновлення в різні сім’ї. У таких виняткових випадках, за умови наявності «обставин, які мають істотне значення», можливе їх усиновлення різними особами або усиновлення не всіх братів та сестер, які йому підлягають. 

Але, дійсно, якщо це не виняток, то брати й сестри роз’єднанню не підлягають. 

У будь-якому випадку ви завжди маєте право поцікавитися реальним станом справ щодо дітей, які вас зацікавили, і поставити питання фахівцям служби у справах дітей.
sirotstvy.net

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини