Матеріальна допомога на оздоровлення: хто має право на її отримання та при яких умовах

опубліковано: 2017.11.29 | Коментарів: 0 | Переглядів: 243

 Відповідно до частини 2 статті 97 Кодексу законів України про працю форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Якщо ж колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

Виплату матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам бюджетної сфери регламентовано Законами України, постановами Уряду, галузевими наказами. Також, питання виплати зазначеної допомоги визначається в положенні про надання матеріальної допомоги, що є додатком до колективного договору.

Як приклад, в обов’язковому порядку матеріальна допомога на оздоровлення під час надання відпустки має виплачуватися таким категоріям працівників: педагогічні та науково-педагогічні працівники (стаття 57 Закону України «Про освіту»), працівники бібліотек (постанова КМУ від 22 січня 2005 р. N 84 «Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек»), медичні і  фармацевтичні  працівники (постанова КМУ від 11 травня 2011 р. N 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери») тощо. При цьому, умовою гарантованої виплати допомоги на оздоровлення є факт надання працівникові щорічної відпустки (або її частини). ГУ Держпраці у Львівській області

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/oplata-praczi/materialna-dopomoga-na-ozdorovlennya-hto-maye-pravo-na-yiyi/

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини