Рівень захворюваності на активний туберкульоз в Калуському районі за 9 місяців 2017 року знизився на 10,0%

опубліковано: 2017.11.13 | Коментарів: 0 | Переглядів: 177

Туберкульоз - це дуже небезпечне захворювання. Всього кілька десятиліть воно вважалося і зовсім невиліковним. Зараз, завдяки введенню обов'язкової вакцинації і наявності ефективних протитуберкульозних препаратів хворобу можна перемогти. Тим не менше, і в наш час від цієї недуги помирає багато людей. Саме тому так важливо знати, як проводиться профілактика туберкульозу. 

                                     Профілактика туберкульозу у дітей

        Основний метод профілактики туберкульозу легень у дітей - це вакцинація БЦЖ і туберкулінодіагностика(проба Манту). Вакцина проти цього захворювання вводиться дітям в пологових будинках на першому тижні життя, якщо у дитини відсутні протипоказання. Вакцина БЦЖ - це ослаблений штам мікобактерій. Він достатньою мірою іммуногенний, тобто у здорового малюка не викликає інфікування. 
        БЦЖ завжди вводять внутрішньошкірно. Це забезпечує локальний розвиток туберкульозного процесу, який безпечний для здоров'я дитини. Така профілактика захворювання на туберкульоз потрібна для того, щоб організм виробив специфічний імунітет проти його мікобактерій.

         Звичайно, БЦЖ не повністю виключає зараження, тому щорічно потрібно здійснювати і інші заходи профілактики туберкульозу у дитячому віці, наприклад, ставити пробу Манту. Суть даної проби полягає у введенні під шкіру невеликої дози туберкуліну та оцінки шкірної алергічної реакції. Манту абсолютно нешкідлива, так як в туберкуліні немає живих мікроорганізмів. 
                                Профілактика туберкульозу у зрілому віці

         Для дорослих профілактика туберкульозу - це в першу чергу проходження флюорографії. Це дозволяє вчасно виявити хворобу і швидко вилікувати її на  ранньому етапі. Флюорографію необхідно проходити раз на рік. Але, в залежності від стану здоров'я, належності до груп ризику і професії, таке обстеження можна робити рідше або частіше. 
                                Епідемічна ситуація  на Калущині

         Рівень захворюваності на активний туберкульоз в Калуському районі за 9 місяців 2017 року знизився на 10,0%, зареєстровано 52 випадки проти 58 за аналогічний період минулого року.

        Смертність від туберкульозу збільшилась в 3,5 рази і складає 7,0 вип. на 100 тис. проти 1,5 – за 9 міс. 2016 року.

       За 9 місяців 2017 року серед декретованих (обов’язкових) категорій населення виявлено 4 випадки туберкульоз.

       Ранніми ознаками туберкульозу можуть бути: швидка втомлюваність, зниження маси тіла без видимої причини, біль у груднині, кашель протягом двох або більше тижнів. При виникненні таких симптомів необхідно звернутися до лікаря.

       Рання діагностика захворювання є запорукою успішного одужання.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини