Ніхто не може забороняти студентам заходити в гуртожитки вночі – МОН

опубліковано: 2017.11.02 | Коментарів: 0 | Переглядів: 142

Ніхто не може заборонити студентам українських вишів у будь-який час доби заходити до гуртожитків, де вони мешкають.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти та науки до керівників вищих навчальних закладів, пишеУП.Життя.

"Повідомляємо про недопустимість встановлення часових обмежень доступу до гуртожитку здобувачів вищої освіти – мешканців гуртожитку", – пише МОН.Це регулює закон України "Про освіту".

Також міністерство повідомляє про те, що працівники гуртожитків не мають права безпідставно заходити до кімнат, де живуть студенти, безпідставно виселяти чи залучати їх до примусових робіт, в тому числі чергувань.Для використання в роботі МОН надіслав керівникам вишів лист "Української асоціації студентів".

В ньому ідеться про те, що обов'язкове записування причин запізнення у спеціальні журнали чи пояснювальні записки порушують право на повагу до особистого життя, гарантованого статтею 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

"Не є підставою правомірного проникнення кімнати гуртожитку вимоги працівників правоохоронних органів або посадових осіб військових комісаріатів, якщо така вимога не грунтується на рішенні суду", – йдеться у листі "Української асоціації студентів", який скерувало до вишів МОН.

 
 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини