Чому саме восени потрібно садити часник?

опубліковано: 2017.11.01 | Коментарів: 0 | Переглядів: 184

 Садити часник потрібно восени тому, що час дозрівання часника 9 місяців, якщо ми посадимо часник весною, він не встигне дозріти до осені, цибулини будуть малими, а такий часник довго не полежить, зігниє, пише "Дім, Сад. Город". Отже, садити часник потрібно восени, під зиму, але деякі садівники стверджують, що садити часник можна і весною(так часник краще зберігається взимку) . Найкращий час для посадки часника - за 30 – 40 днів до морозів, за цей час цибулини часника дадуть коріння, і утвориться хороша коренева система, яка проникає в грунт в глибину на 10-15 см, але при цьому не з'являється листя. Якщо часник посадити запізно, він погано вкоріниться і погано перенесе зиму, може вимерзнути, а весняні сходи будуть слабкі та рідкі. Для посадки часника під зиму виберіть добре визрілі просушені цибулини. Але якщо ви вирішили вирощувати часник з насіння, а не із зубців, то сіяти їх можна в квітні.
Місце для часника вибирайте сонячне без нахилу чи западин. Найкращими попередниками є бобові, гарбузові, зелень і капустяні культури, а от після часника, цибулі та картоплі часниксадити не рекомендується, через однакових шкідників і хворіб, які гальмують розвиток головок часника. Дотримуйтесь чергування городніх культур та сумісництву на грядці.

posadka_zubchika_chasniku.jpg (132.05 Kb)
Часник потрібно садити на окремій грядці, яку потрібно перекопати і підживити деревним попелом ( гній вносити не можна). Для часнику бажано і достатньо 1/2 відра попелу на 1кв. м. Садити часник потрібно не рідше 8 см між рослинами і 20-25 см між рядками.
Силою вдавлювати зубчики часнику небажано, тому що коріння виштовхують зубок до поверхні, вони можуть вимерзнути.
Після висаджування розрівняйте поверхню грядки, присипте місце висаджування часнику мульчею (листя, тирса, солома….) 2-ох сантиметровим шаром.
Навесні досить між рядами підживити азотною селітрою. Більш нічим не підживлювати: в попелі все є.
Поливати не частіше одного разу на декаду.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини