Міністр освіти пояснила, якою буде 12-річна освіта

опубліковано: 2017.11.01 | Коментарів: 0 | Переглядів: 167

У Міністерстві освіти і науки вважають, що додатковий рік дасть можливість старшокласникам не ходити до репетиторів, а отримувати поглиблене навчання необхідних предметів у старшій школі.

Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич в ефірі телеканалу “ZIK”.

Вона зауважила, що за новим освітнім законом, Україна переходить “від школи з напиханням знаннями до школи компетентностей”. Тобто випускники шкіл мають не просто отримати знання, а й уміти їх застосувати: пошук інформації, м’які навички, вміння вчитись впродовж життя, критичне мислення, робота в команді і т.д.

Щоб цьому навчити, вчителю не досить прийти і щось розказати, аби діти відтворили цю інформацію. Потрібно більше навчального часу. Для того, щоб людина аргументувала свою думку, працювала над проектом, потрібно більше спілкування”, – вважає міністр.

Також Гриневич наголосила, що 12-й рік навчання перетворить старшу школу з дворічної на трирічну.

Сьогодні діти, вивчаючи весь спектр предметів, не мають часу на поглиблене вивчення тих предметів, які їм будуть потрібні для продовження освітньої кар’єри. В результаті вони йдуть до репетиторів, не відвідують школу, ще й мусять платити за додаткове навчання“, – зазначила вона.

Трирічна старша школа, за словами керівниці МОН, має дати учням можливість сконцентруватися на поглибленому вивченні тих предметів, які їм будуть необхідними згодом.

Окрім того, Гриневич наголосила, що 11-річна школа є лише в трьох країнах Європи: Росії, Білорусі та Україні.

І ми сьогодні законом “Про освіту” виходимо з цього прокрустового ложа пострадянської системи освіти: за цілями освіти – це ключові європейські компетентності 21 століття, за методами, на які ми будемо орієнтуватися, за тривалістю навчання“, – сказала вона.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини