7 шкіл району розтошовані у приспособлених приміщеннях. Потребують ремонту 6 шкільних їдалень та  харчоблоки дитсадків у Боднарові та Войнилові

опубліковано: 2017.09.29 | Коментарів: 0 | Переглядів: 190

Як повідомив 28 вересня на колегії Калуської РДА голова комісії з реорганізації Управління Держпродспоживслужби у Калуському районі                            Григорій Химич фахівцями Калуського районного управління Держпродспоживслужби   обстежено дитячі навчальні заклади району щодо готовності їх до нового навчального року.

Станом на 30.08.2017 р. у навчальних закладах проводився комплекс робіт щодо ремонту дахів Підмихайлівського НВК Кропивницької ЗОШ, утеплення фасаду у ЗОШ с. Завій (корпус початкових класів і харчоблоку), Сівка Калуського НВК та ДДЗ «Пролісок» в с. Кропивник, заплановано заміну вікон в ЗОШ І – ІІ ст. с. Томашівці, с. Цвітова. Завершено роботи з облаштування свердловин для водопостачання внутрішніх санвузлів у Бережницькій ЗОШ. Завершено роботи з влаштування внутрішніх санвузлів в основному корпусі Новицького НВК та ЗОШ с. Мостище. Проведено капітальний ремонт на харчоблокці Староугринівської ЗОШ І – ІІІ ст. Встановлено спортивний майданчик для Новицького НВК.

В філіалі Рип’янської школи в с. Яворівка відремонтовано дах та замінено електромережі, проведено капітальний ремонт спортивної кімнати.

Заплановано капітальний ремонт системи опалення основного корпусу Завійської ЗОШ І – ІІ ст. та встановлення модульної котельні замість пічного опалення; проведено заміну зовнішніх електромереж Студінківської ЗОШ І – ІІ ст.; ремонт котельні та капремонт теплотраси Кропивницької ЗОШ І – ІІ ст.; часткова заміна водопровідних мереж у Пійлівській ЗОШ І – ІІІ ст. та Добровлянському НВК І – ІІІ ст.; всього на проведення капітальних ремонтів у навчальних закладах району заплановано 5916,6 тис. грн.

Разом з тим загальноосвітні навчальні заклади у 7 селах розташовані у погано пристосованих приміщеннях, в т. ч. ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Боднарів (погано пристосовані приміщення, не відповідають вимогам за набором, площею, освітленню, опалення кількох корпусів пічне, школа не каналізована, харчоблок не має необхідного набору приміщень; станом на 30.08.2017р. розпочато будівництво нової школи.  збудовано перший – частково другий поверхи); ЗОШ І-ІІ ст. в с. Завій (приміщення пристосовані, не відповідають за площею, набором, освітленням, опалення пічне, харчоблок потребує капітального ремонту, заплановано реконструкцію системи опалення основного корпусу школи, встановлення блочно – модульної котельні, роботи не розпочаті); ЗОШ І-ІІ ст. в с. Мостище (не відповідає за площею та набором приміщень, освітленню, майстерня стара, не функціонує, в ній пічне опалення, просідає фундамент, в ході підготовки до нового навчального року влаштовано внутрішні санвузли); ЗОШ І-ІІ ст. с. Середнє (не відповідає за площею та набором приміщень, освітленню, опалення пічне, їдальня пристосована, не відповідає за площею та набором приміщень, потребує капітального ремонту), ЗОШ І-ІІ ст. с. Студінка (приміщення погано пристосовані, не відповідає за набором та площею приміщень, освітленню), Луківська філія ОНЗ І ст.  (не відповідає за набором та площею приміщень, освітленням, опалення пічне, школа не каналізована, харчоблок не відповідає вимогам за набором приміщень, потребує капітального ремонту; у ході підготовки до нового навчального року відремонтований навчальний корпус), Довжківська філія ОНЗ І ст.  (не відповідає вимогам за площею та набором приміщень, не каналізована, опалення пічне, потребує реконструкції, харчоблок не функціонує через незадовільний санітарний стан).

Потребують капітального ремонту харчоблоки Підмихайлівського НВК, Грабівського НВК (в т. ч. ревізії та заміни водопровідних мереж на харчоблоці); потребують ремонту харчоблоки ЗОШ І – ІІІ ст. с. Голинь, Пійло, НВК с. Сівка Войнилівська, ЗОШ І – ІІ ст. с. Перевозець, потребують ревізії та заміни водопровідні та каналізаційні мережі на харчоблоці ЗОШ І – ІІ ст. с. Завій, Довпотів. Харчоблоки НВК с. Сівка Войнилівська, Вістівського НВК та Завійської, Луківської ЗОШ розташовані у погано пристосованих приміщеннях, відсутні виробничі цехи. Харчоблоки Підмихайлівського та Грабівського НВК у зв’язку з відкриттям дошкільних груп необхідно доукомплектувати холодильним, технологічним обладнанням та посудом. Не вистачає розділових столів з металевим покриттям на харчоблоках шкіл Кропивник, Завій, Цвітова, Новицького та Сівка Войнилівського НВК. Потребують заміни електроплити на харчоблоці Пійлівської ЗОШ.

Потребують капітального ремонту харчоблоки ДДЗ «Льонок» в с. Боднарів та «Берізка» в с. Войнилів; Ігрові майданчики в ДДЗ «Малятко» в с. Голинь.

Харчоблоки всіх навчальних закладів потребують поновлення кухонного та столового посуду, сушки для посуду, забезпечення миючими та дезінфікуючими засобами.

Потребують ремонту комбіновані майстерні Грабівського, Сівковойнилівського НВК та Кропивницької ЗОШ, Підмихайлівської ЗОШ (електроосвітлення), неготова майстерня Боднарівської ЗОШ, відсутня вода у майстерні ЗОШ Довпотів. Спортивні зали та роздягальні Вістівського НВК, Сівковойнилівського НВК, Підмихайлівського НВК, Голинської, Копанківської, Пійлівської, Кропивницької ЗОШ, та внутрішні санвузли Томашівської ЗОШ, Підмихайлівського, Грабівського НВК потребують ремонту; не працюють внутрішні санвузли в ЗОШ Цвітова (2 поверх). Відсутні внутрішні туалети в ЗОШ с. Кудлатівка, Довжка, Лука, в основних корпусі ЗОШ с. Боднарів.

Не підключені до очисних споруд школи сіл Добровляни, Вістова, Підмихайля, Ріп’янка, Перевозець, Цвітова.

Не вирішеним залишається питання щодо функціонування установок для очистки води в школах с. Сівка-Калуська та Кропивник.  В школі с. Кудлатівка не підведено проточну воду в школу та не обладнано роздаткову. В криницях ЗОШ с. Лука, Цвітова низький дебіт води, потребує ремонту водонапірна башта Пійлівської ЗОШ.

Під час обстеження фахівцями державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби відібрано по 47 взірців води з локальних водопроводів шкіл та колодязів для мікробіологічних та санітарно - хімічних досліджень; з них 4 проби не відповідали вимогам державних санітарних правил за мікробіологічними показниками, що складає 8,5% (вода з локальних водопроводів та колодязів шкіл сіл Завій, Завадка,  Новиця (2 проби) та 7 взірців за санітарно - хімічними показниками через завищений вміст заліза, сухого залишку в воді з локальних водопроводів шкіл сіл Завій, Новиця (2 проби), Боднарів, Завадка, Добровляни, Підмихайля (14,7%).

Всім керівникам навчальних закладів направлено пропозиції щодо проведення ревізії, промивання та повторної дезінфекції водопровідних мереж та головних споруд локальних водопроводів, джерел водопостачання; повторний лабораторний контроль якості води. При повторному дослідженні взірці відповідали гігієнічним вимогам, зазгначив Григорій Химич.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини