Міносвіти планує запровадити 12-річну освіту в школі та скоротити бакалаврат

опубліковано: 2017.09.05 | Коментарів: 0 | Переглядів: 192

Згідно із освітньою реформою, українські діти навчатимуться у школі до 18 років

Перелік спеціальностей, де скоротять навчання, МОН наразі не оприлюднив

Після ухвалення освітньої реформи, українські діти будуть вчитися в школах 12 років, а бакалаврат у вищих навчальних закладах скоротять до 3 років. Про це в ефірі телеканалу ICTV заявила міністр освіти Лілія Гриневич, передає Захід.net

«Якщо зараз ми маємо 11 років у школі та 4 бакалаврату, то закон (новий законопроект «Про освіту») передбачає: 12 років – повна загальна середня освіта, дитина стає повнолітньою, готовою до вибору наступної своєї освітньої траєкторії, і бакалаврат буде здебільшого 3 роки», – наголосила вона.

За словами Гриневич, у такий спосіб тривалість навчання після реформи не зміниться, адже якщо нині українці навчаються загалом 15 років (11 в школі та 4 на бакалавра), то у майбутньому вони проводитимуть 12 років у школі та 3 роки у ВНЗ, тобто також 15 років.

Попри це, бакалаврат деяких спеціальностей все одно триватиме 4 роки, однак переліку цих спеціальностей наразі не оприлюднили.

Гриневич додала, що 11-річна освітня система нині залишилася тільки в Росії, Білорусі та Україні.

Також вона відзначила важливість того, що за новою системою дитина буде закінчувати школу у 18 років, будучи повнолітньою людиною, яка може приймати відповідальні рішення.

До слова, 2002 року, ще за часів міністра освіти Василя Кременя, Україна перейшла до 12-річної середньої школи під тим приводом, що необхідно знизити непомірне навантаження на дітей, які просто не встигають засвоїти все більш складні програми.

Однак 2010 року Верховна Рада з подачі міністра освіти і науки Дмитра Табачника ухвалила рішення відмовитися від нововведення і школярів знову перевели на 11-річне навчання.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини