Середнє має герб

опубліковано: 2017.08.01 | Коментарів: 0 | Переглядів: 272

Родзинкою відзначення 580-річчя с. Середнього стала презентація карти Середнього і герба села (автор- І.Бойкович).

Основу герба села Середнього становить зелений щит, зазначив автор герба — художник Ігор Бойкович. Зелений колір щита символізує надію, достаток, свободу і радість, а також трав’яні луги.

На зеленому полі щита по обидва боки розміщено два символи гір. Це —Свята гора і гора Камінець. Вони з прадавня були економічною основою села Середнього. З підніжжя Святої гори з давніх часів люди добували рідкісну глину і червоний пісок. А на горі Камінець були промислові копальні алебастрового каменю. У геральдичному значенні гора — це символ духовного піднесення. Між двома горами на гербовому щиті зображена ріка Сівка, на обох берегах якої  і розташоване село. В геральдиці ріки — це плодороддя, життя. Також ріка визначає плин часу, а її шум — розмова, послідовність розвитку.

У центрі гербового щита розміщений основний бренд села Середнього – сосна із сімома стовбурами, що проростають із одного стовбура-основи. Це дерево-пам’ятник, хоч і штучно створене, але належить до див природи. Одночасно в геральдиці дерево — це символ родючості, процвітання, достатку. Крім того дерево — це символ вічного життя, безсмертя.

В нижній частині гербового щита -другий відомий бренд села Середнього. Ц - джерело, що б’є на вершині Святої гори. Про цілющі властивості води з цього джерела люди знали здавна. Лікували цією водою різні шкірні захворювання, хвороби очей. І по цей час кавалькади автомобілів, котрі приїжджають по воду, свідчать про популярність цього джерела далеко за межами не тільки села, а й області. У геральдиці джерело — це родючість, безсмертя, життєва сила.

Щитотримачем герба служить вінок із колосся пшениці і дубового листя. Це -символ лісу і полів, що за селом .Вінок обвитий стрічкою голубого кольору. Корона герба складена із колосся пшениці.  Внизу, на білій стрічці, — назва села Середнє та дата першої письмової згадки про село — 1437 рік.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини