Держатомрегулювання симулює аварію на АЕС Пакш (Угорщина)

опубліковано: 2017.06.21 | Коментарів: 0 | Переглядів: 143

21-22 червня 2017 року Державна інспекція ядерного регулювання України бере участь у міжнародному тренуванні МАГАТЕ формату ConvEx-3 за сценарієм умовної важкої аварії на АЕС Пакш (Угорщина).

Тренування формату ConvEx-3 проводяться раз на 3-5 років з метою тестування та перевірки функціонування міжнародної системи аварійної готовності.

Участь держав-членів МАГАТЕ у ConvEx-3 надає можливість виявити недоліки в національних та міжнародних системах реагування на надзвичайні ситуації й в подальшому ліквідувати їх.

В рамках тренування всі вправи з інформаційного обміну та процедур реагування є симуляцією і не несуть жодних ризиків для населення, навколишнього середовища,  майна, установок та суспільної безпеки.

Участь у ConvEx-3 беруть 82 держави-члени та 11 міжнародних організацій. Особливістю тренування є те, що дії за умовним сценарієм відбуватимуться у реальному часі, а прогноз розвитку ситуації та оцінка потенційного впливу будуть розраховуватись за фактичними погодними умовами на час виконання вправ.

В подальшому МАГАТЕ використовуватиме ці навчання для оцінки узгодженості дій держав, спрямованих на реагування, ідентифікацію найкращих практик, а також сфер, що потребують вдосконалення.

Для забезпечення участі у тренуванні Держатомрегулювання активізує свій Інформаційно-кризовий центр. Фахівці центруздійснюватимуть перевірку процедур обміну інформацією із Державною службою України з надзвичайних ситуацій, іншими центральними органами виконавчої влади та організаціями, які мають функції та обов’язки з реагування на ядерну та радіаційні аварії в рамках Єдиної державної системи цивільного захисту.

Крім перевірки процедур обміну інформацією на національному та міжнародному рівнях, відпрацьовуватимуться також механізми координації оцінки та прогнозування, у тому числі із застосуванням автоматизованої системи підтримки прийняття рішень РОДОС, а також оперативність підготовки публічної інформації за результатами прогнозної оцінки.

Офіційне повідомлення МАГАТЕпро тренування  розміщено тут.

Більш детальну інформацію можна одержати за телефоном: 277-12-14.

Сектор інформаційно-аналітичного забезпечення та зв’язків з громадськістю

Відділ аварійної готовності та радіаційного захисту

Державна інспекція ядерного регулювання України

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини