В Україні з 1 січня можуть суттєво подешевшати автомобілі

опубліковано: 2016.11.28 | Коментарів: 0 | Переглядів: 193

У Верховну Раду внесено законопроект № 5401, який передбачає скасування ПДВ вже з 1 січня 2017 року — в результаті багато товарів, зокрема і автомобілі подешевшають на 20%. Про це пише «Автоцентр».

Як зазначається, законопроект № 5401 «Про скасування в Україні податку на додану вартість» було зареєстровано у Верховній Раді 16 листопада 2016 року, а 21−22 листопаданаправлено на розгляд до профільних комітетів.

«Скасування ПДВ зможе побороти корупцію і зробить чимало товарів, зокрема  автомобілі, дешевшими для споживача на 20%. Ініціатори законопроекту в пояснювальній записці наводять шокуючі факти. Надходження до бюджету від ПДВ весь час зменшуються, порівняно із сумами компенсації. Цей податок стимулює корупцію контролюючих органів», — йдеться у повідомленні.

У записці зазначається, що розміри так званих «відкатів» у період з 2010 до 2015 р. досягали 60% від суми повернення ПДВ.

«В результаті близько 70% економіки країни перебуває в тіні саме через недосконалість податкової системи», — пише видання.

Наприклад, такі країни як США, Угорщина, Фінляндія, Чехія мають нульову ставку ПДВ. У Швейцарії вона становить лише 2,6–8%, в Японії, Сінгапурі, Тайвані, Малайзії – від 3 до 6%.

Законопроект пропонує скасувати з 1 січня 2017 року податок на додану вартість в Україні, як дискримінаційний та корупційний. У результаті споживчий ринок, зокрема ринок автомобілів отримає потужний поштовх до розвитку.
 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини