Середній Угринів: репресоване село вшановує Героїв

опубліковано: 2015.11.24 | Коментарів: 0 | Переглядів: 693

21-22 листопада громади Старого  і Середнього Угринова відзначили пам’ятні дати, які увійшли в історію сіл. Насамперед треба зазначити, що 21 листопада у Середньому Угринові відзначають Храмове свято: обидві церкви (УАПЦ, УГКЦ) села мають покровителя Архистратига Михаїла. Щороку у цю пору до села з’їжджаються гості звідусіль, щоб відсвяткувати у родинному колі храмове свято. У свято Архистратига Божого Михаїла і всіх Небесних Сил в церквах Середнього і Старого Угриновів відправлена урочиста Служба Божа.

А у неділю до Дня Гідності і Свободи у Народному домі с. Середній Угринів відбувся районний тематичний захід “Зима, що нас змінила” за участю аматорів сцени району. Місце проведення заходу було вибрано не випадково, оскільки Середній та Старий Угринови протягом багатьох століть позиціонуються на Калущині як центри національно-визвольних змагань. Угринівці теж не стали осторонь подій, які сколихнули Україну в нинішній час. Мешканці сіл були активними учасниками Євромайдану, революції Гідності. А коли ворог став загрозою для існування української держави, шестеро вихідців  із села зі зброєю в руках стали на захист Вітчизни.

У Старому і Середньому Угриновах в кожній хаті знають, хто такі борці за волю України, яку ціну за самостійну Україну заплатили вони і всі, хто їм допомагав, співчував. Цими днями Старий і Середній Угринів відзначає сумні роковини виселення в Сибір жителів Старого Угринова та масової депортації жителів Середнього Угринова. 65 років тому, як зазначив сільський голова Тарас Федорів, 52 родини зі Старого Угринова були виселені  з села "довічно" в Сибір, а Середній Угринів був повністю депортований  і як поселення підлягав ліквідації. Але угринівці винесли всі випробовування і більшість повернулися у рідне село. Ще одна немаловажна причина віддати шану Середньому Угринову: (у цьому році минає 410-а річниця з часу першої письмової згадки про село, а загалом Угриновам — 575 років!). Про історичні джерела, які повідають історію появи і розвитку Середнього і Старого Угринова, легенди, пов’язані із їх виникненням розповіли всім, хто завітав у недільне надвечір’я до Народного дому, ведучі заходу — методист районного Будинку культури — Наталія Василишин та керівник Народного аматорського художньо-мистецького колективу “Первоцвіт” — Юрій Барна. Історичні відомості про Середній Угринів органічно доповнили мистецькі виступи угринівських аматорів сцени: вокалістки Маряни Перегіняк, народного аматорського фольклорного колективу “Візерунок” НД с. Середній Угринів (кер. Мар’яна Якимович), дитячого вокального колективу НД с. Середній Угринів( кер. Мар’яна Якимович).

У неділю до Середнього Угринова, щоб разом з громадою пережити хвилюючі спогади репресій 50-х років, Революції гідності і події нинішніх буремних днів, завітали: перший заступник голови РДА Віктор Гільтайчук, Підмихайлівський сільський голова, житель Бережниці, уродженець Воркути (його сім'я також була репресована) Богдан Мазур, Михайло Якимчук, який обраний депутатом обласної ради від політичної партія “Воля”, начальник районного відділу культури Тетяна Молдавчук, депутат районної ради, директор Староугринівької школи Володимир Бодик.

Сільський голова Тарас Федорів, разом із Віктором Гільтайчуком нагородили учасників АТО зі Старого і Середнього Угриновів: Василя Турчиняка, Степана Андрейківа, Василя Савчука, Романа Давидюка, Руслана Чопанюка. І це, як наголосив сільський голова Тарас Федорів, ще не всі хлопці-герої з Угриновів: вихідцем із рідного села С.Бандери є також Василь Морис, котрий тепер живе в Калуші. Має стосунок до патріотичного села і Олег Івахнюк — майданівець і учасник АТО, який на війні зазнав тяжких поранень, після тривалого перебування в українських лікарнях і численних операцій нині лікується за кордоном, бореться за те, що знову стати на ноги. Олег Івахнюк кілька років виступав за угринівську футбольну команду ФСК "ТРИЗУБ". Середньоугринівський сільський голова озвучив ініціативу — провести після завершення заходу збір коштів для лікування Олега Івахнюка.

У День гідності та Свободи угринівці в глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю людей, які боролися за честь правду і гідність та віддали своє життя за Україну, за людей, яких було вбито у дні революції та на Сході України. Нікого не залишила байдужим тематична програма, яку підготував відділ культури РДА, за участю вокального колективу “Зорецвіт” НД с. Сівка- Войнилівська, Новицького батальйону “Соколята”, вокалістів Володимира Кушніра “Небесну сотню, Господи, прийми”), Вероніки Мартинюк (“Нашим героям”), Яни Кільчицької та Ольги Міхальської (хореографічні композиції). Ведучі програми Юрій Барна та Наталія Василищин відтворили хронологію тих днів. Присутні переглянули фільм “Історія Майдану” та відеосюжети “Побиття студентів”, “Реквієм Небесна Сотня”.

На завершення заходу сільський голова Тарас Федорів побажав всім угринівцям миру й добра, зазначив, що ця зустріч вселила надію в душі угринівців, що про них не забули, а отже є надія на збереження самобутності, подальше відродження та розбудову багатостраждальної громади.

Тарас Федорів від імені сільської ради, оргкомітету висловив щиру подяку місцевим підприємцям, які надали матеріальну допомогу в підготовці заходу: Марії та Ярославу Королям, Ярославу Турчиняку, Любові Худик, Володимиру Васютяку, Мирославі Гнатів та іншим, депутатам сільської ради, працівникам сільради, сільських закладів культури, представникам ТзОВ "Оскар".

Галина КОГУТ

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини