У Старому Угринові вшанували Степана Бандеру і оголосили його родинне обійстя “територією вільною від Партії регіонів”

опубліковано: 2014.01.02 | Коментарів: 0 | Переглядів: 530

 

На Прикарпатті  урочистості з нагоди 105-ї річниці від дня народження Степана Бандери відбулися в усіх містах і райцентрах. Та вже так склалося, що кожен українець, який шанує свою державу і її героїв, прагне приїхати  1 січня в Старий Угринів - село, де народився провідник ОУН. І так кожного року. Не стають перешкодами для патріотів ні заметілі, ні політичні перепони... Цього року , як і завше, урочисте віче відбувалося на території історико-меморіального музею Степана Бандери.Зранку місцевий парох о. Ярослав відправив панахиду.  Після її завершення - традиційне покладання квітів і вінків до пам"ятника Провідникові. А після- урочисте віче за участю народних депутатів, вояків УПА, представників обласної і місцевої влади, духовенства, мешанців Калущини та гостей з різних куточків України. Розпочалося віче із заяви, яку оголосив голова міськрайонного комітету  опору диктатурі Петро Цюпа. У ній викладена вимога  калуського майдану: зробити родинне обійстя Бандерів територією вільною від регіоналів та їх виступів. Народні депутати України Ольга Сікора і Руслан Марцинків ( як і личить представникам опозиційних сил ) виголосили палкі промови, в яких виклали суспільно-політичну ситуацію в Україні та шляхи боротьби за українську державу, закликали до мобілізації всіх патріотичних сил, застерегли від зневіри. 

 Голова обласної ради Василь Скрипничук заявив, що «якби сьогодні був живий Степан Бандера, він був би гордий тим, що нарешті народилася велика українська нація, бо отой майдан наш  європейський – київський, івано-франківський, калуський, полтавський, всеукраїнський – доказав, що люди усвідомили себе нацією, усвідомили себе єдиним цілим».

Про роль Степана Бандери в національному самовизначенні українців, про позицію Калуської районної ради в питаннях, які стосуються державного курсу України, про виїзні пленарні засідання райради в Києві та особисті враження від виступу на головній сцені Євромайдану у своєму виступі говорив  голова Калуської районної ради Василь Дзундза. Він повідомив, що делегація освітян району саме в час, коли відбуваються урочистості на батьківщині Провідника,  вшановує пам"ять свого земляка й у Мюнхені, на могилі Степана Бандери.
На віче в Старому Угринові виступили  депутат облради Ольга Бабій, голова КУНу Калущини Олег Кушлик. Він нагородив пам"ятними медалями (викарбуваними до 20-ліття КУНу)за ревну працю на ниві національного відродження Степана Лесіва,  директора історико-меморіального музею Степана Бандери, та Степана Петраша - станичного Калуської станиці братства вояків ОУН-УПА. Голова Всеукраїнського братства вояків ОУН-УПА Богдан Борович після промови  заспівав гімн ОУН, який підхопили учасники віча. Додали вічу урочистості та святковості виступи хорових. вокальних колективів та аматорів-вокалістів Калущини.

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини