Днями побачила світ книга Богдана Тимківа “Жіночий цвіт Калущини: 100 відомих краянок”.

опубліковано: 2013.11.08 | Коментарів: 0 | Переглядів: 582

Днями побачила світ чергова книга члена Національної спілки журналістів України Богдана Тимківа “Жіночий цвіт Калущини: 100 відомих краянок”.
Приурочується видання сотні відомих жінок з когорти політиків, державних діячів, вчених, підприємців, майстрів культури та мистецтв, поетів і письменників, що є вихідцями із Калуша та Калуського району, і внесли у свій час або ж продовжують вносити свій помітний вклад у загальний, культурний, економічний, політичний, науковий і духовний розвиток Прикарпаття, України в цілому. У книзі читач матиме змогу віднайти не лише біографічний матеріал з діяльності 100 відомих наших краянок, а й простежити найважливіші етапи їхнього життя та творчості. Видання розраховане на широкий загал, стане у пригоді викладачам, студентам, учням загальноосвітніх шкіл та всім тим, хто цікавиться історією Калущини.
У когорті славних жіночих імен Калущини, про які йдеться в книжці, знаходимо такі відомі особистості як поетеса та літературознавець Костянтина Малицька, музикант зі світовим іменем Меланія Байлова, талановита актриса Теодозія Бенцалева, Оксана та Марта-Марія Бандери та багато інших. Без цих історичних постатей важко уявити наш мальовничий край, його історичну минувшину, розвиток та визнання на теренах багатомільйонної держави, ймення якій Україна. Як і без його нинішніх творців, серед яких є такі славні імена як народна артистка України Христина Фіцалович, професор, доктор історичних наук Оксана Франко, заслужена працівниця сільського господарства, кавалер орденів Леніна та Трудового Червоного Прапора Теодозія Свирид, заслужена вчителька України Зіновія Мірошниченко, заслужений працівник культури Ольга Ничай, народний депутат СРСР Марія Маслій, заступник голови Національного Банку України Наталія Скурчинська та багато-багато інших. Всі ці особистості — гордість нашого краю. Про них і розповідає чергова книга калушанина Богдана Тимківа. Вихід у світ цього видання стало можливим завдяки фінансовій підтримці заступників міського голови Руслани Вайди, Оксани Табачук, директора Івано-Франківського інституту менеджменту ТНЕУ Галини Ляхович, підприємця Оксани Шутяк та інших меценатів. Зокрема, голова районної ради Василь Дзундза забезпечив доступ до широкого загалу нового видання, придбавши за власні кошти 100 екземплярів цієї книги і передав їх шкільним бібліотекам міста і району. Власне, без підтримки Василя Степановича практично не обходиться жодне нове видання місцевих краєзнавців, поетів та письменників, які поповнюють книжковий фонд бібліотек, за що й хочеться йому щиро подякувати.
Світлана Сокульська, директор Калуської ЦБС

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини