Чи вважається гріхом, якщо не перехреститися біля церкви, каплички чи хреста?

опубліковано: 2013.04.18 | Коментарів: 0 | Переглядів: 771

http://www.kyrios.org.ua

Наша благочестива традиція передбачає, щоб людина, яка проходить повз храм, хрест чи іншу святиню, віддала честь Богові через скинення головного убору (для чоловіків), хресного знамення та поклону.

Деякі люди соромляться виявляти такі прилюдні прояви богопочитання, але не слід забувати слова Спасителя: "...Хто посоромиться Мене і Моїх слів перед цим перелюбним і грішним родом, того і Син Людський посоромиться, коли прийде в славі свого Отця з ангелами святими" (Мр. 8:38).

Прилюдно віддаючи честь Богові, ми таким чином ісповідуємо свою віру та свідчимо про Христа розп'ятого і воскреслого. Але, зрештою, як зауважує Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан), такий зовнішній прояв є лише благочестивою традицією, а не обов'язковим правилом. Пам'ятаймо, що Господь дивиться, насамперед, на серце людини.

Проте, коли немає змоги вчинити належно знак святого хреста біля святині (наприклад, у переповненій маршрутці), то краще утриматись від цього, воздаючи славу Богові у своєму серці.

З особистого досвіду можу сказати, що в транспорті хрещусь лише проїжджаючи повз храми, а біля капличок чи хрестів просто коротко звертаюсь до Бога чи святих (приміром, "Слава Тобі, Боже", "Пресвята Богородице, спаси нас" тощо).
 

Для християнського порталу КІРІОС, Іван Дутка

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини