Сич не хоче абортів!

опубліковано: 2013.04.08 | Коментарів: 0 | Переглядів: 393

Депутати з ВО "Свобода" внесли до парламенту законопроект, що вводить кримінальну відповідальність за аборти. Винятком є тільки медичні показання щодо здоров'я жінки або дитини, а також зґвалтування.
Авторами законопроекту №2646-1 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо заборони штучного переривання вагітності (аборт)" виступили Олександр Сич, Руслан Зелік і Руслан Марцінків. На сайті Верховної Ради текст законопроекту ще не опублікований.
Як розповів співавтор документа Олександр Сич, з ініціативою заборони абортів виступила громадська організація "Івано-Франківський християнський рух за життя", яку підтримали депутати. Як свідчить пояснювальна записка, окрім кримінальної відповідальності за сам аборт, автори хочуть ввести адміністративну відповідальність за "пропаганду або заклик до штучного переривання вагітності (аборту)" "В програмі ВО "Свобода" є пункт про заборону абортів, тому ми внесли відповідний законопроект у Верховну Раду", - повідомив ТСН.uа Олександр Сич.
За його словами, аборт буде легальним тільки в трьох випадках: у разі зґвалтування, у випадку, якщо вагітність загрожує життю жінки або за медичними показниками щодо майбутньої дитини. Правозахисні організації різко критикують ініціативи депутатів щодо заборони абортів. На їхню думку, заборона абортів не приведе до поліпшення демографічної ситуації в Україні, а тільки піддасть ризику жінок, які потрапили в складну ситуацію.


"Як показує практика країн, в яких аборти заборонені, відсутність легальної можливості для жінок, а особливо для дівчат-підлітків, перервати небажану вагітність, призводить до збільшення підпільних абортів. У свою чергу це збільшує кількість випадків жіночого безпліддя і смертності", - упевнена голова громадської організації "Інсайт" Олена Шевченко.
Можливість абортів у разі зґвалтувань також не вирішить проблему, тому що велика кількість жінок просто боїться звернутися в міліцію. "Необхідність наявності показань або заяви про зґвалтування буде сприяти збільшенню корупції в медичних установах і правоохоронних органах. Сам по собі факт зґвалтування є важкою психологічною травмою для жінок і зобов'язувати доводити цей факт або розголошувати ніхто не має права", - додає Олена Шевченко.
Замість заборон активісти і правозахисники вимагають позитивних заходів з підтримки малозабезпечених жінок, введення сексуальної освіти в школах, підтримку самотніх матерів і введення безкоштовних психологічних і медичних консультацій з питань репродуктивного здоров'я.

http://paralleli.if.ua

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини