Свободівці пропонують саджати на 7 років за посягання на українську мову

опубліковано: 2013.03.25 | Коментарів: 0 | Переглядів: 368

 

До Верховної Ради внесено законопроект №2601, що пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею "Дії, направлені проти державної мови". Авторами відповідної ініціативи виступили народні депутати від ВО "Свобода" Юрій Михальчишин та Ірина Фаріон.

Як вважають автори законопроекту, посягання на державну мову несе реальну загрозу національним інтересам України, тому такі дії слід кваліфікувати як замах на конституційний лад.

Під діями, направленими проти державної мови, свободівці передбачають умисні дії, здійснені з метою витіснення державної мови з інформаційного простору, звуження сфери її функціонування на території України, заборону або обмеження прав на вільне її використання, створення штучних умов для домінування іноземної мови у сфері комунікацій, інформаційних систем, інформаційної власності, у державних і комунальних дошкільних установах, загальноосвітніх закладах, середніх спеціальних і вищих навчальних закладах, публічну образу або приниження державної мови, які завдали істотної шкоди національним інтересам або несуть реальну загрозу національній безпеці України.

Такі дії депутати запропонували карати обмеженням волі на термін до 3 років або позбавленням волі на той самий термін

Дзеркало тижня

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини