Когути самі знають, коли кукурікати

опубліковано: 2013.03.22 | Коментарів: 0 | Переглядів: 505

Науковці переконалися, за півнячим кукуріканням таки можна звіряти годинники – птахів неможливо збити з пантелику ані тишею, ані відсутністю сонця.

Досі експерти припускали, що подавати голос півнів спонукає вранішнє світло.

Але виявилося, що в потрібний час біологічний годинник півника все одно змусить його прокукурікати, навіть якщо той не побачить початку світанку.

Експерименти з півниками провели вчені з Університету Нагої. Піддослідних півнів розподілили на дві групи. Перша протягом 12 годин бачила денне світло і протягом наступних 12 – тьмяне. Другу групу люди цілодобово тримали при тьмяному світлі.

Навіть у звуконепроникній кімнаті без вікон птахи все одно не проґавили часу, коли треба було сповіщати про настання ранку. На думку науковців, їхню поведінку регулював циркадний ритм – їхній внутрішній годинник.

Ці результати – лише початок роботи команди вчених, які намагаються розгадати значення кукурікання, якому курчата не вчаться так, як людські діти – мові.

"Ми досі не знаємо, чому собака каже "гав-гав", а кіт каже "няв"… Нас цікавить механізм цієї генетично контрольованої поведінки, і ми вважаємо, що кури є чудовою моделлю", - каже професор психології тварин Такаші Йошімура.

The Daily Mail.

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини