Тушковані овочі і супи. Рекомендації лікарів, які допоможуть легко витримати Великий піст

опубліковано: 2013.03.18 | Коментарів: 0 | Переглядів: 582

Раціон людей, які дотримуються Великого посту, повинен включати овочі, вегетаріанські супи, а також крупи і боби, кажуть лікарі, опитані РІА Новости.

Експерти рекомендують також дотримуватися п'ятиразового харчування, щоб уникнути стресу для організму.

Великий піст за православним календарем починається 18 березня, за сім тижнів до Великодня. З чотирьох багатоденних постів він є основним, найбільш тривалим і найсуворішим. Він включає 40 днів, тому називається також святою Чотиридесятницею. Фахівці відзначають, що від пісної їжі шкоди для здоров'ю немає.

Постити нікому не шкідливо, за винятком важко хворих, хворих на цукровий діабет, ниркову недостатність і різні онкологічні захворювання. Однак лікарі нагадують, що протипоказаннями до посту також можуть бути виразкові хвороби, захворювання шлунка, дванадцятипалої кишки, жовчнокам'яна хвороба, а також важкі кардіологічні патології.

Треба пам'ятати, що піст - це не їжа всухом'ятку, а всього лише обмеження в білковій їжі. Під час посту багато хто допускає помилку, коли думає, що треба харчуватися рідко. У такому випадку можуть загостритися проблеми з жовчовиділення чи ерозивні процеси в шлунку, дванадцятипалій кишці.

При цьому ніякі захворювання не можуть стати перешкодою, якщо у людини є бажання постити. Але загальний принцип такий: кількість споживаних кілокалорій має бути на рівні не менше 2-2,5 тисяч, кажуть медики.

Основною проблемою для організму під час посту може стати нестача споживання білка. Тому тваринний білок потрібно замінювати рослинними джерелами білка - бобовими, соєвими продуктами, крупами.

Кулінарні правила

У піст не можна їсти тільки продукти тваринного походження, а все інше - можна. При цьому рослинна їжа в раціоні не повинна обмежуватися сирими овочами та фруктами, а також салатами.

Важливо, щоб надходила і гаряча рослинна їжа. Найбільш оптимально: зранку - каша і фрукти, а ввечері - овочевий гарнір, тушковані овочі.

Крім того, в організм повинні надходити прості вуглеводи у вигляді соків і фруктів протягом усього дня, щоб не виникло гіпоглікемії - патологічного стану, при якому знижується концентрація глюкози в крові.

Необхідно пити не менше 1,5-2 літрів рідини на день. У піст не можна виключати з раціону перші страви.Обов'язково, щоб надходив якийсь бульйон - вегетаріанський, без м'яса, рослинний, але так, щоб нормально функціонував шлунково-кишковий тракт, кажуть лікарі.

Фізичні навантаження

Щоб схуднути за час посту, треба мати волю, треба їсти з інтервалом не рідше шести годин три рази на день. Взагалі в піст бажано дотримуватися п'ятиразового харчування - три основні прийоми їжі і два перекуси, радять лікарі.

Що стосується фізичної активності, немає сенсу сильно міняти її в піст. Варто тільки обмежити якісь позамежні або важкі навантаження. Якщо людина плаває, фітнесом займається - проблем у цьому разі не повинно бути", - кажуть медики.

УНІАН

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини