Вода у криницях сіл району не відповідає нормам

опубліковано: 2011.11.22 | Коментарів: 0 | Переглядів: 809

 

Як уже повідомляли “Вісті Калущини” в одному із попередніх номерів (див. статтю “Вода, яка вкорочує віку” за 11 червня 2010 р.), працівники Калуської районної санепідемстанції проводять лабораторні дослідження вмісту нітратів у воді колодязів, яку споживають діти до 3-х років в усіх селах району. Я поцікавилася результатами досліджень у заступника головного державного санітарного лікаря Калуського району Оксани Ананевич. 
— Досліджено 1951 пробу води на вміст нітратів та 518 проб за бактеріологічними показниками, — розповідає Оксана Аневич. — У 92,1% досліджених взірців виявлено підвищене мікробне забруднення та у 8,15% досліджених проб зареєстровано перевищення вмісту нітратів у питній воді при середньообласному показнику 3,4%. 
— У криницях яких сіл найвищий вміст нітратів?
— Найвищі показники високого вмісту нітратів у селах Збора, Довга-Калуська (21,4%), Кулинка (36,4%), Завадка, Гуменів, Томашівці, Павликівка (25%), Копанки (26,1%), Негівці, Мостище (22,6%), Перекоси (28,6%), Перевозець (40%), Слобідка (27,3%), Сівка-Войнилівська (50%).
— Як вирішити цю проблему?
— На виконання вимог ст.18 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, ст. 13, 22 Закону України “Про питну воду та питне водопостачання”, Постанови Головного державного санітарного лікаря України “Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей” приписами запропоновано головам сільських рад вирішити питання щодо забезпечення мешканців доброякісною питною водою, провести переоблік громадських криниць та каптажів на території сільської ради, визначити необхідний обсяг робіт щодо приведення їх у належний санітарний стан, провести планово-профілактичні ремонтні роботи та заключити угоду з відділом профілактичної дезінфекції санепідстанції на проведення їх дезінфекції. Однак, станом на 5 серпня, сільські голови Збори, Завадки, Пійла, Сівки-Войнилівської, Добровлян, Томашівців, Негівців не представили відомості про проведений переоблік криниць, відсутні відомості про проведені ремонтні роботи з облаштування криниць згідно існуючих вимог та не укладено жодної угоди на проведення профілактичної дезінфекції. 
 
Наталія ПАВЛЕЧКО
 

 

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно авторизуватись.
Ваш e-mail:     Пароль:    

інші новини